Czy tak jak ja lubicie świeczki? Naturalne, wegańskie i bezpieczne dla zwierząt? A do tego maskujące „zapaszki”? Brzmi nieźle, prawda? Proszę bardzo! Oto Mascota Candles!

Gdy do Top for Dog zgłosiła się firma Mascota ze swoimi sojowymi świeczkami po prostu musiałam zgłosić się do testów! Bo świeczki po prostu uwielbiam. Do całkiem niedawna kupowałam je dość nieświadomie. Na zasadzie: podoba się = kupiona. Jednak jakiś czas temu zaczęłam zwracać uwagę na sposób ich produkcji. Aktualnie nie mam w domu żadnej świeczki parafinowej. Wszystkie, które są u mnie, są wegańskie. Wykonane z wosku sojowego z bawełnianymi lub drewnianymi knotami. Takie właśnie są świecie Mascota – sojowe z drewnianym knotem.

Dużą zaletą świec Mascota jest minimalistyczny design. Dzięki temu pasują do każdego wnętrza. Etykiety są proste i spójne. Szkło bezbarwne z korkową zatyczką. Wosk sojowy jest biały, bo bez dodatku barwników. No i przy okazji trzeba dodać, że wyprodukowane są w Polsce.

Poza pełnieniem funkcji dekoracyjnej, świece mają jeszcze jedną ważną cechę, właściwie najważniejszą. Neutralizują odzwierzęce zapachy. Czy to kocią kuwetę (tego akurat nie sprawdzałam), czy zapaszek „mokrego psa”. Zapach świec jest dość intensywny, ale nie na tyle, żeby przeszkadzać ludziom lub psom. Przynajmniej ja nie zauważyłam, żeby któryś z Gamoni odczuwał jakikolwiek dyskomfort.

Świecie Mascota występują w czterech zapachach:
Flower Green Tea (mieszanka zielonej herbaty, jaśminu, róży, orchidei i cytrusów)
Pine Forest (zapach sosny)
Amber Bamboo (mieszanka bursztynu, bambusa, bergamotki i drewna)
Thai Orchid (zapachy egzotycznych kwiatów z górną nutą gruszki, jabłka, brzoskwini oraz róży, fiołka, lilii i rumianku)

Czas palenia wszystkich świec to 50 godzin. Każda ma drewniany knot, który nie tylko jest naturalny, ale w trakcie palenia daje naprawdę przyjemny, relaksujący dźwięk. Coś na kształt małego ogniska.

Producent zaleca, aby świeca paliła się minimum 2 godziny. Zapewnia to skuteczniejszą neutralizację zapachu zwierząt. Według mnie również warto świeczkę palić dłużej, minimum kilkadziesiąt minut, bo rozgrzewa się wtedy całą powierzchnią i równo spala, nie robiąc „dziur” we wosku.

Ja miałam okazję przetestować Pine Forest, Flower Green Tea oraz Amber Bamboo. W wymienionej kolejności padały moje wybory co do zapachów. A najbardziej przypadł mi do gustu Amber Bamboo, czyli ostatni. Warto więc wypróbować każdy. Ale jeśli nie chcecie od razu kupować wszystkich świec, możecie zamówić próbki z zapachami.

W sklepie Mascota zakupić można także długie zapałki oraz materiałową torbę. Całość (torba, zapałki, 4 świecie) można również nabyć w korzystnym cenowo zestawie. To także dobry pomysł na prezent 🙂

Raczej nikt nie spodziewał się, że świecie pojawią się w plebiscycie Top for Dog. A jednak! To bardzo udany i stylowy pomysł na pozbycie się zwierzęcych zapaszków z domu. Świece Mascota nie tylko ładnie wyglądają i pięknie pachną, ale przede wszystkim działają!

PRODUKT:
Świeczki sojowe Mascota

STRONA:
mascota.pl

FACEBOOK:
Mascota Candles

INSTAGRAM:
mascota.candles