Znane powiedzenie „Lepiej zapobiegać niż leczyć” to niby banał, ale zdecydowanie warto stosować się do tej starej prawdy. Przy moim stadku każda dolegliwość jest uciążliwa. Nie tylko dla chorującego, ale i dla całej reszty. Gdy jednemu trzeba poświęcić więcej czasu i opieki, reszta automatycznie ma tego mniej. Dlatego profilaktyka jest bardzo ważna. I nie mówię tylko o kontrolnych badaniach, szczepieniach i odrobaczeniach, ale również o codziennym wspieraniu organizmu.

@huskylove.racingteam

Testy probiotyku PetBIOM dla Top for Dog 😎 Recenzja wkrótce na blogu huskylove.pl #topfordog #probiotk #petbiom #testy #współpraca #topfordog2022 #huskylove

♬ Funny Song – Cavendish Music

Z resztą jak już jesteśmy przy odrobaczeniu… to nie tabletki, które całkowicie bez echa przechodzą przez układ pokarmowy. Jak większość leków mogą powodować skutki uboczne, np. podrażnienie przewodu pokarmowego, niestrawność, wymioty czy biegunkę. Warto wtedy zadbać o dodatkową ochronę. Probiotykami rzecz jasna. Mieliśmy ostatnio okazję testować probiotyk PetBIOM, który został zgłoszony przez zooapteka.pl do plebiscytu TOP FOR DOG. Testerami zostali Viking i Wentyl, bo tak się złożyło, że u nas to chłopaki są tymi bardziej wrażliwymi 😉

PetBIOM to suplement dla małych zwierząt domowych (psów, kotów i gryzoni), który pozytywnie wpływa na stabilizację mikroflory jelitowej. Poza tym usprawnia procesy trawienne i wchłanianie mikroelementów z pokarmu.

Można powiedzieć, że to w końcu zwykłe działanie probiotyku. Co w takim razie wyróżnia PetBIOM? Otóż zawiera on ŻYWE szczepy bakterii: Lactobacillus plantarum i Bifidobacterium animalis. To właśnie produkty wytwarzanie przez te bakterie mają tak dobroczynny wpływ na układ pokarmowy. Ważne jest więc, aby preparat był świeży i przechowywany w odpowiednich warunkach (2-8°C). Paczka przyszła do nas w specjalnie izolowanym opakowaniu, a probiotyki trafiły prosto do lodówki.

Właściwości i działanie preparatu zostały potwierdzone przez Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk oraz uznane przez Urzędy patentowe w Polsce, Europie oraz USA.

Każde opakowanie PetBIOM zawiera 7 saszetek po 3 gramy produktu. U nas dawkowanie było bardzo proste – jedna saszetka dziennie dla każdego z chłopaków. Proszek dodawałam do miski z karmą.

Jakie jeszcze są wskazania do podawania probiotyku?

Poza wspomnianą już osłoną przy odrobaczeniu, probiotyk warto podawać w okresie antybiotykoterapii. Należy jedynie pamiętać, żeby leków nie podawać jednocześnie, tylko zachować np. kilkugodzinny odstęp. Probiotyki zalecane są również przy grzybicach układu pokarmowego, przewlekłych stanach zapalnych, przy biegunkach. Warto podawać je również w okresie wzmożonego stresu oraz w czasie spadku odporności. Dzięki właściwościom regulującym stan mikroflory jelitowej, pomagają także w pozbyciu się nieprzyjemnego zapachu z pyska.

Dodatkową zaletą PetBIOM jest to, że jest produkowany w Polsce 🙂

Wentyl i Viking polecają!

PRODUKT:
Probiotyk PetBIOM

STRONA:
petbiom.pl
zooapteka.pl

FACEBOOK:
ZooApteka.pl Internetowy sklep dla zwierząt – sklep zoologiczny

INSTAGRAM:
zooapteka_pl