Mniej-więcej dwa miesiące temu przeprowadziliśmy się do domu z ogrodem. Cały proces decyzyjny, poszukiwania i później formalności zajęły nam ponad rok, ale w końcu jest! Mieszkamy na wsi! Tak, wcześniej z ekipą sześciu Gamoni mieszkaliśmy w bloku. I tak, da się. Ale wiadomo dom i ogród dla takiej gromady prędzej czy później musiał się pojawić. Poza dwutygodniowym opóźnieniem przeprowadzki z powodu gniazda os w starym ulu, i sąsiada z drobiem, który mocno zainteresował psy (drób, nie sąsiad), na początku widzieliśmy tylko zalety. Aż do pierwszego deszczu i tony mokrego błota wniesionego przez psy do domu 😅 Owszem, w bloku też czyste zawsze nie były, ale tutaj ilość mnie zaskoczyła! No nic, w ruch poszły ręczniki. Wycieranie, pranie i suszenie na okrągło 😉

Prawie pod sam koniec trwania Top for Dog, do plebiscytu zgłosiła się firma Buba między innymi ze swoimi matami przeciwko ubrudzonym łapkom. I tak jak myślałam, że nie dam rady napisać już żadnej recenzji więcej, tak szybko zgłosiłam się do testów! Przecież, jeśli istnieje chociaż cień szansy na ułatwienie sobie życia, to ja z niej chcę skorzystać!

I tak oto trafiła do nas mata Pet Rebellion w rozmiarze 100×67 cm, czarnym kolorze, z szarą łapką na środku.

Stop błotnym łapkom

Pet Rebellion stop błotnym łapkom, bo tak brzmi jej pełna handlowa nazwa, to nylonowa mata do miejsc, gdzie łatwo o błoto, piach lub wodę (abo wszystko razem). Może to być na przykład przedpokój, korytarz lub inne miejsce w domu, gdzie łatwo gromadzi się brud. Można także użyć jej w samochodzie, do ochrony bagażnika lub kanapy. Mata sprawdzi się także jako podkładka pod miski dla psów, które mocno chlapią przy piciu, albo roznoszą jedzenie.

Dzięki temu, że mata jest podgumowana, doskonale ochroni podłogę nie tylko przed wilgocią, ale także przed ostrymi pazurkami. Ogromną zaletą dla mnie jest to, że matę można prać w pralce (30℃). Jest z nylonu, więc szybko schnie. Oczywiście, gdy nie jest bardzo brudna, wystarczy ją wytrzepać lub wyczyścić odkurzaczem.

Nasze testy

U nas mata Pet Rebellion znalazła miejsce w sieni i stała się pierwszą barierą chroniącą resztę domu przed brudem wnoszonym na łapach. Miałam wątpliwości czy to w ogóle zadziała, ale muszę przyznać, że jest całkiem nieźle. Oczywiście to nie jest tak, że 100% błota i innego brudu z łap zostaje na macie. Mamy w domu 24 łapy, więc byłoby to nawet fizycznie niemożliwe 😅 Ale pierwsze, najgorsze, wilgotne błoto zostaje zatrzymane przez matę, a dzięki temu mamy mniej śladów na kaflach. Oczywiście psy muszą po niej najpierw przejść! Na szczęście podłużny kształt maty i nasza niewielka sień nie pozwalały na ominięcie 😁 Warto ze strony Buba wybrać rozmiar pasujący do pomieszczenia, w którym mata ma leżeć. Poza tym można wybrać wzór i kolor 😉

Podsumowując… Mata Pet Rebellion nie uchroni Was całkowicie przed sprzątaniem, ale zdecydowanie ułatwi życie. No i poza brudem z psich łap, zbiera także nieczystości z butów. Polecamy!

Pet Rebellion stop błotnym łapkom bierze udział w plebiscycie Top for Dog i nadal czeka na Wasze głosy!

PRODUKT:
Pet Rebellion stop błotnym łapkom 100x67cm czarna

STRONA:
www.bubapet.pl

FACEBOOK:
BubaPet

INSTAGRAM:
bubapetpl