Słowo worek od razu kojarzy się z plastikiem. A co gdyby zmienić to na biodegradowalny, organiczny i rozkładający się w 90 dni materiał? Brzmi ekstra prawda? A lepsze, jest całkiem realne! Worki z rolki czyli woreczki na psie nieczystości takie właśnie są, a dzięki współpracy z Top for Dog mogliśmy przyjrzeć się im z bliska.

Pomijając fakt, że sama czynność sprzątania po psach jest problematyczna (nie wiedzieć czemu). Niestety nie każdy opiekun czworonoga to robi. Problemem są też odpady, które po tym pozostają. Ile dziennie zużywamy worków do tej czynności? Ktoś, kto ma jednego psa, dwa, trzy? Ja mam stado sześciu Gamoni, to już niemal 20! Gdy policzyć wszystkich, którzy po sobie sprzątają (bo jak już wspomniałam nie wszyscy to robią), to robi się z tego niewyobrażalna ilość śmieci!

Warto więc zastanowić się w co nieczystości po naszych psach pakujemy. Nam już udało się zredukować ilość plastiku, bo się przeprowadziliśmy i z ogrodu zbieram wszystko do jednego większego pojemnika. Ale nawet w naszym przypadku pozostają jeszcze spacery i wyjazdy, bo pora na dwójeczkę nie zawsze wypadnie w czasie przebywania w naszym ogrodzie 😉 Z kupoworków nadal korzystamy.

Ostatnio zaopatrzeni zostaliśmy przez Worki z roki. Co może być wyjątkowego w workach na odchody? Ano dużo! Wykonane są z biopolimerów na bazie skrobi kukurydzianej, a to oznacza, że po wyrzuceniu zmienią się w organiczny kompost w ciągu kilkudziesięciu dni. Także samo opakowanie zbiorcze, w które spakowane są worki jest eko,  wykonane z materiału pochodzącego z recyklingu.

Ważną cechą jest, że worki są solidne i trwałe. Po zebraniu odchodów całkiem nieźle izolują nieprzyjemne zapachy, więc w czasie szukania kosza na śmieci nie ciągnie się smuga smrodku 😉 Są bardzo dobrze sklejone na „szwach”. Nie zdarzyło mi się mieć przecieków.

Firma Eco Practic swoje Worki z roki produkuje w dwóch wersjach kolorystycznych. Jasno-jaskrawo-zielonej i w ciemnej zieleni. Te drugie są całkowicie nieprześwitujące. Worki w dotyku są tak jakby „zamszowe”, niezbyt śliskie. Są dosyć elastyczne. Wymiary jednego worka to 22,5 x 32,5 centymetrów, więc na tyle duże, żeby pomieścić to, co trzeba. I co bardzo ważne, w przeciwieństwie do ekoworków, z którymi wcześniej miałam styczność, nie zaczynają rozkładać się w kieszeni. Nawet jak pobędą tam tydzień lub dłużej. Miałam kiedyś przykrą niespodziankę przy sprzątaniu (jeśli wiecie, o czym mówię 💩🖐️), więc na jakiś czas (niepotrzebnie) zraziłam się do kompostowalnych worków, myśląc, że materiał, z którego są zrobione jest aż tak nietrwały i zaczyna rozpadać się zawczasu. A po prostu miałam pecha i trafiłam na produkt kiepskiej jakości.

Teraz nawet sprzątając po psie, możecie być eko! Worki z rolki biorą udział w plebiscycie Top for Dog i czekają na Wasze głosy 🙂

PRODUKT:
Bioworki na psie odchody

STRONA:
workizrolki.pl

FACEBOOK:
Worki z rolki

INSTAGRAM:
workizrolki