Tym razem recenzja bardzo nietypowa. Na blogu znajdziecie już teksty o produktach Canina Pharma. Było o suplemencie dla psów z kolagenem i zielonymi małżami nowozelandzkimi FLEXAN. Było także o zestawie pielęgnacyjnym z chusteczkami do oczu, uszu i higieny intymnej psów. No właśnie, DLA PSÓW. A tym razem będzie o suplementach dla ludzi 😉

Canina Pharma to firma farmaceutyczna produkująca dla psów, kotów, ptaków, koni, a także dla ludzi. W moje ręce trafiły dwa suplementy: preparat z biotyną Canina Biotin Vitamin oraz kapsułki na stawy i ogólnie układ ruchu Grünlipp Arthro Forte GAG.

Canina Biotin Vitamin

To tabletki wzmacniające włosy i paznokcie. Biotyna, nazywana inaczej witaminą H lub witaminą B7, odgrywa istotną rolę w zachowaniu zdrowej skóry, włosów i paznokci. Biotyna mocno kojarzy się z poprawą wyglądu, ale jej działanie nie ogranicza się tylko do tego. Wraz z witamina K bierze udział w syntezie protrombiny, która uczestniczy w procesie krzepnięcia krwi. Witamina B7 ma także pozytywny wpływ na tarczycę, a oprócz tego bierze udział w tworzeniu m.in. kwasów tłuszczowych czy glukozy.

Niedobory biotyny można zobaczyć gołym okiem. Na skórze zaczynaja pojawiać się podrażnienia i stany zapalne. Mogą pojawić się przebarwienia. Paznokcie stają się cienkie, a włosy osłabione mogą wypadać. Poza tym możliwe jest podwyższenie poziomu cholesterolu we krwi. Zaobserwować można także bardziej ogólne symptomy, takie jak senność, bóle mięśni czy ich mrowienie. Czasem zdarza się rozdrażnienie.

Dlatego tak ważna jest suplementacja witamin B7. Nie tylko dla wyglądu, ale również dla ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Grünlipp Arthro Forte GAG

To suplement, który zaopatruje stawy, chrząstki, ścięgna i tkankę łączną w glikozaminoglikany, witaminy i pierwiastki śladowe. Głównym składnikiem tego preparatu jest mączka z zielonych małży nowozelandzkich. O ich właściwościach pisałam już w poście o Flexanie dla psów. Małże nowozelandzkie są bogate w lipidy i kwasy tłuszczowe omega-3, które wykazują właściwości kardioprotekcyjne oraz przeciwzapalne. Stosowanie suplementu Grünlipp Arthro Forte GAG zalecane jest nie tylko profilaktycznie, ale także przy chorobie zwyrodnieniowej stawów, reumatyzmie oraz zaburzeniach tkanki podporowej i łącznej.

Suplementowanie jest zalecane zwłaszcza w przypadkach: ostrego i przewlekłego zapalenia stawów, zapalenia ścięgien, słabości ścięgien i wiązadeł, sztywności stawów, dolegliwości związanych z kręgosłupem, reumatyzmu, artrozy, narażenia na urazy.

PRODUKTY:
Grünlipp Arthro Forte GAG
Canina Biotin Vitamin

STRONA:
sklep.meatlovepolska.pl

FACEBOOK:
Canina Pharma Polska

INSTAGRAM:
canina_pharma_polska