Lord Zeton to polska firma, która istnieje od 2009 roku. Oferuje szeroką gamę psich przysmaków. Naprawdę szeroką. Gryzaki, które dostaliśmy do przetestowania to niewielki procent z dostępnego asortymentu. Bez problemu można dopasować rodzaj, wielkość i twardość gryzaka pod konkretnego psa.

Do wyboru są różne rodzaje mięsa, więc zwierzaki z alergiami też będą usatysfakcjonowane. Można nabyć produkty drobiowe, wołowe, cielęce, wieprzowe, rybne, z jagnięciny, koniny, różnego rodzaju dziczyzny oraz inne mieszane przysmaki, ciastka i kiełbasy.

Cenię sobie gryzaki, które potrafią na dłużej zająć moje psy. A każdy z trójki jest inny. Łajka jest najmniejsza i najsłabsza, więc wszystko zajmuje jej dłużej. Z kolei Viking i Loki potrzebują czegoś naprawdę twardego, żeby mieć zajęcie na więcej niż 5 minut. Starałam się rozdzielić produkty z paczki nie tyle równo, co sprawiedliwie.

Pakiet, który dostaliśmy do przetestowania to:

Jak widać, pakiet był dość bogaty. Znalazły się w nim gryzaki, które całej trójce zajęły kilka sekund oraz takie, nad którymi musiały dłużej popracować.

Płuca wołowe na przykład wchodziły „na raz”, ale dzięki temu doskonale nadadzą się dla bardziej delikatnych lub starszych psów. Są bardzo chude, więc również dla pupili z nadwagą mogą okazać się dobrą przekąską.

Z wszelkimi uszami Viking rozprawiał się dość szybko, ale Loki i Łajka mieli zajęcie na dłużej. Łajka ma po prostu mniejszą i słabszą mordkę, a Loki wolał się delektować niż szybko pożreć.

Wielkim zainteresowaniem całej trójki cieszyły się suszona babki. Przekąska raczej na chwilę, ale ewidentnie bardzo smaczna. Podobnie jak żwacze.

Jeśli chodzi o składy, to nie ma się nad czym rozpisywać – wystarczy spojrzeć na nazwę konkretnego gryzaka 😉 Są to po prostu naturalne suszone produkty. Nie ma w nich wypełniaczy, sztucznych środków aromatyzujących, barwników ani konserwantów. Dodatkowe aromaty i tak byłyby zupełnie zbędne. Gryzaki Lorda Zetona pachną bardzo intensywnie. Nawet przed rozpakowaniem. Zamknęłam je w szczelnym opakowaniu, żeby psy dały nam spokój 😉

Poddane specjalnemu procesowi suszenia zachowują wszystkie wartości odżywcze, a w procesie technologicznym pasteryzacji, któremu są poddane eliminuje się salmonellę oraz bakterie coli. W organizmie psa wspomagają naturalne procesy trawienia, oraz wpływają korzystnie na poprawę apetytu. Najnowocześniejsze techniki produkcji zapobiegają utracie wartości odżywczych, dzięki czemu przysmak jest zdrową i aromatyczną przekąską. Stanowią idealne uzupełnienie codziennej diety lub nagrodę np. podczas treningu. Stymulują prawidłowe ukrwienie dziąseł, zapobiegają tworzeniu się płytki bakteryjnej i usuwają kamień nazębny dbając o higienę twojego psa.

źródło: https://lordzeton.pl/content/8-naturalne-gryzaki-dla-psow

Gryzaki firmy Lord Zeton zawierają witaminy, białko, tłuszcze i składniki mineralne. Dzięki temu nie są tylko przysmakiem samym w sobie, ale mogą uzupełniać codzienną dietę w potrzebne składniki.

Poza aspektami zdrowotnymi, podawanie psom tego typu produktów zaspakaja również ich potrzebę gryzienia i żucia. Jest też świetnym sposobem na wyciszenie. Gryzakami, których zjedzenie trwa dłużej, można również posiłkować się przy przyuczaniu psa do klatki. Łajka klatki jest już nauczona, ale i tak bardzo chętnie chowa się w niej z gryzakami, bo wie, że nikt tam nie będzie jej przeszkadzał.

Bardzo chętnie korzystamy z naturalnych gryzaków, a firma Lord Zeton spełniła nasze oczekiwania w związku z nimi. Widać, że psy mają wielką przyjemność z żucia i obgryzania. Pamiętajcie tylko, żeby mierzyć siły na zamiary i dopasować wielkość, twardość i rodzaj przekąski do gabarytów i możliwości swojego psa. Dobrze jest też mieć psa pod kontrolą w trakcie przeżuwania, zwłaszcza tego mniej doświadczonego – żeby przez przypadek nie zrobił sobie krzywdy, połykając na przykład zbyt duży kawałek. Lubię zająć czymś psy na dłużej, ale raczej nie zostawiam ich samych z gryzakami. Nie miały co prawda nigdy żadnych problemów, ale trudno przewidzieć co im może strzelić do głów. To po pierwsze. Po drugie – staram się nie doprowadzać do sytuacji konfliktowych między nimi, a pyszne gryzaki mogą stać się dobrym powodem do kłótni 😉

Cieszymy się, że mieliśmy okazję wypróbować produkty firmy Lord Zeton i żałujemy, że tak szybko się skończyły 😉 Razem z całą trójką sierściuchów – polecamy i zapraszamy do głosowania na nie w plebiscycie Top for Dog! 🙂

Produkty:
Naturalne gryzaki Lord Zeton

Strona:
lordzeton.pl

Facebook:
Lord Zeton