O nas

Mówi się, że husky to nie pies. Husky to stan umysłu. Całkowicie się z tym zgadzam:) Gdy około 15 lat temu w rodzinnym domu pojawił się Forest, zakochałam się w północniakach. Obecnie stałą ekipę Husky Love tworzą Loki, 5-letni siberian husky oraz Łajka, 2-letenia suczka, miks husky i border collie oraz 5-letni husky Viking.

Loki został adoptowany 15 maja 2016 roku. Okazał się losem wygranym na loterii, bo mimo, że adopciak to rodowodowy! Wcześniejsze losy zostały oczywiście poznane przez przypadek:) Loki choruje na padaczkę, co nie utrudnia mu wieść normalnego życia. Wykluczyło go jedynie z profesjonalnego uprawiania sportu. Doskonale jednak sprawdza się jako kompan amatorskich biegów i wędrówek.
Historię Lokiego możecie poznać tutaj 🙂

Łajka została adoptowana 16 grudnia 2017 roku. Jest psem o nieskończonych pokładach energii. Wspólnie należymy do klubu Wataha Północy, gdzie trenujemy canicross, bikejoring i inne sporty zaprzęgowe. Mamy już na koncie kilka startów w zawodach. Specyficzny miks ras (husky/border) czyni z Łajki psa bardzo uniwersalnego. Poza mushingiem zajmujemy się flyballem i sztuczkowaniem. W życiu codziennym Łajka to po prostu córeczka mamusi;)
O adopcji Łajki możecie przeczytać tutaj 🙂

Viking został adoptowany 1 maja 2019 roku. Przyjechał aż z Norwegii, gdzie najprawdopodobniej groziło mu uśpienie, gdyż nie sprawdzał się w dużej grupie psów i w turystycznych wycieczkach psimi zaprzęgami. Wiele rzeczy jest dla niego nowością, więc długa droga przed nami, aby nauczyć się życia w nowej rzeczywistości. Na szczęście stworzył z Łajką zgrany duet, więc ma potrzebne mu wsparcie 🙂
Więcej o Vikingu możecie przeczytać tutaj 🙂

od lewej: Loki, Agnieszka, Łajka, Jumbo (nasz były tymczasowicz)