O nas

Mówi się, że husky to nie pies. Husky to stan umysłu. Całkowicie się z tym zgadzam:) Gdy ponad 15 lat temu w rodzinnym domu pojawił się Forest, zakochałam się w północniakach. Obecnie stałą ekipę Husky Love tworzą Loki, Łajka, Viking, Manda, Runa, Frugo, Wentyl oraz Kuzo.

Loki został adoptowany 15 maja 2016 roku. Okazał się losem wygranym na loterii, bo mimo, że adopciak to rodowodowy! Wcześniejsze losy zostały oczywiście poznane przez przypadek:) Loki choruje na padaczkę, co nie utrudnia mu wieść normalnego życia. Wykluczyło go jedynie z profesjonalnego uprawiania sportu. Doskonale jednak sprawdza się jako kompan amatorskich biegów i wędrówek.
Historię Lokiego możecie poznać tutaj 🙂

Łajka została adoptowana 16 grudnia 2017 roku. Jest psem o nieskończonych pokładach energii. Wspólnie należymy do klubu Wataha Północy, gdzie trenujemy canicross, bikejoring i inne sporty zaprzęgowe. Mamy już na koncie wiele startów w zawodach. Specyficzny miks ras (husky/border) czyni z Łajki psa bardzo uniwersalnego. W życiu codziennym Łajka to po prostu córeczka mamusi;)
O adopcji Łajki możecie przeczytać tutaj 🙂

Viking został adoptowany 1 maja 2019 roku. To alaskan husky, mieszanka typowo zaprzęgowa. Przyjechał aż z Norwegii, gdzie najprawdopodobniej groziło mu uśpienie, gdyż nie sprawdzał się w dużej grupie psów i w turystycznych wycieczkach psimi zaprzęgami. Wiele rzeczy jest dla niego nowością, więc długa droga przed nami, aby nauczyć się życia w nowej rzeczywistości. Na szczęście stworzył z Łajką zgrany duet, więc ma potrzebne mu wsparcie 🙂
Więcej o Vikingu możecie przeczytać tutaj 🙂

Manda urodziła się 31 lipca 2019 roku w hodowli Adahi – in the wood. Do naszego domu przyjechała w nocy z 6 na 7 października. Jest rasy siberian husky i pochodzi z linii typowo użytkowej. To moja najlepsza partnerka w bikejoringu!

Runa urodziła się 10 kwietnia 2017 roku w hodowli Ina Shunkaha. U nas zamieszkała 4 maja 2020 roku. Jest psem z hodowli sportowej i u nas realizuje się uprawiając sporty psich zaprzęgów. Mimo tkwiących w niej pokładów energii, jest psem uwielbiającym przytulanki i mizianie 🙂

Frugo zamieszkał u nas 22 czerwca 2020. Jest w typie sznaucera miniaturowego.

Wentyl urodził się 27 czerwca 2020 roku. Do domu przywieźliśmy go 21 sierpnia 2021. To pies w typie greystera, czyli specjalnego sportowego miksu, wyhodowanego z myślą o sprintach w psich zaprzęgach.

Kuzo to brat Mandy z miotu. Z nami zamieszkał 12 czerwca 2022 roku.

od lewej: Loki, Agnieszka, Łajka, Jumbo (nasz były tymczasowicz)