O nas

Mówi się, że husky to nie pies. Husky to stan umysłu. Całkowicie się z tym zgadzam:) Gdy około 15 lat temu w rodzinnym domu pojawił się Forest, zakochałam się w północniakach. Obecnie stałą ekipę Husky Love Loki, Łajka, Viking i Manda.

Loki został adoptowany 15 maja 2016 roku. Okazał się losem wygranym na loterii, bo mimo, że adopciak to rodowodowy! Wcześniejsze losy zostały oczywiście poznane przez przypadek:) Loki choruje na padaczkę, co nie utrudnia mu wieść normalnego życia. Wykluczyło go jedynie z profesjonalnego uprawiania sportu. Doskonale jednak sprawdza się jako kompan amatorskich biegów i wędrówek.
Historię Lokiego możecie poznać tutaj 🙂

Łajka została adoptowana 16 grudnia 2017 roku. Jest psem o nieskończonych pokładach energii. Wspólnie należymy do klubu Wataha Północy, gdzie trenujemy canicross, bikejoring i inne sporty zaprzęgowe. Mamy już na koncie wiele startów w zawodach. Specyficzny miks ras (husky/border) czyni z Łajki psa bardzo uniwersalnego. W życiu codziennym Łajka to po prostu córeczka mamusi;)
O adopcji Łajki możecie przeczytać tutaj 🙂

Viking został adoptowany 1 maja 2019 roku. To alaskan husky, mieszanka typowo zaprzęgowa. Przyjechał aż z Norwegii, gdzie najprawdopodobniej groziło mu uśpienie, gdyż nie sprawdzał się w dużej grupie psów i w turystycznych wycieczkach psimi zaprzęgami. Wiele rzeczy jest dla niego nowością, więc długa droga przed nami, aby nauczyć się życia w nowej rzeczywistości. Na szczęście stworzył z Łajką zgrany duet, więc ma potrzebne mu wsparcie 🙂
Więcej o Vikingu możecie przeczytać tutaj 🙂

Manda urodziła się 31 lipca 2019 roku w hodowli Adahi – in the wood. Do naszego domu przyjechała w nocy z 6 na 7 października. Nadal jest dzieciakiem, więc cały czas poznaje świat i podpatruje starsze rodzeństwo. Jest rasy siberian husky i pochodzi z linii typowo użytkowej. Już wykazuje spore predyspozycje sportowe, więc prawdopodobnie w całkiem niedługiej przyszłości również zacznie treningi zaprzęgowe.

Runa urodziła się 10 kwietnia 2017 roku w hodowli Ina Shunkaha. U nas zamieszkała 4 maja 2020 roku. Jest psem z hodowli sportowej i u nas realizuje się uprawiając sporty psich zaprzęgów. Mimo tkwiących w niej pokładów energii, jest psem uwielbiającym przytulanki i mizianie 🙂

Frugo zamieszkał u nas 22 czerwca 2020. Jest w typie sznaucera miniaturowego.

Wentyl urodził się 27 czerwca 2020 roku. Do domu przywieźliśmy go 21 sierpnia 2021. To pies w typie greystera, czyli specjalnego sportowego miksu, wyhodowanego z myślą o sprintach w psich zaprzęgach.

Kuzo to brat Mandy z miotu. Z nami zamieszkał 12 czerwca 2022 roku.

od lewej: Loki, Agnieszka, Łajka, Jumbo (nasz były tymczasowicz)