Aptus® Recobooster Dog – co to?

Aptus Recobooster Dog to pasta, która jest źródłem dodatkowej energii, aminokwasów, kwasów tłuszczowych i witamin dla psa. Te składniki są potrzebne nie tylko dla psów bardzo aktywnych, ale także dla tych osłabionych lub z obniżonym apetytem. Taka skoncentrowana dawka energii sprawdza się, gdy nie można już podnieść porcji pokarmu, bo jej objętość byłaby już po prostu zbyt wielka. Psi żołądek ma swoją ograniczoną pojemność 😉

Skład:

Olej słonecznikowy, białko serwatki, słód (ekstrahowany), maltodekstryna, monostearynian glicerolu, oliwa z oliwek, pirofosforan czterosodowy, drożdże (drożdże piwne), mączka białkowa z łubinu, produkty z drożdży, mleczan magnezu, siarczan magnezu.

U nas pasta Aptus oczywiście znalazła szybko zastosowanie. Latem co prawda treningi mamy ograniczone i znacznie mniej intensywne niż w sezonie. Czasem w ogóle je odpuszczamy, gdy temperatura jest zbyt wysoka. Nie znaczy to jednak, że zupełnie rezygnujemy z aktywności. Po prostu zmieniamy ją na inną. Dość często wybieraliśmy aktywność nad wodą. Próby uczenia Wentyla pływania były bardzo wyczerpujące 😉 Swobodne bieganie i inne formy treningów również wymagały suplementowania.

Wypad w góry

Pastę Aptus Recobooster Dog zabrałam ze sobą na weekendowy wypad w góry. I tam okazała się najbardziej przydatna. Na wycieczkę pojechał ze mną Wentyl, bo była połączona z jego pierwszymi urodzinami i spotkaniem z pozostałymi szczeniakami. Wentyl jest psem, któremu wysiłek nie jest straszny, ale wędrówki po górach to jest zupełnie inny rodzaj aktywności niż ten, który ma na co dzień. Całodzienny marsz sprawił, że Wentyl naprawdę się zmęczył. Oczywiście zwiększyłam mu nieco dzienną dawkę jedzenia, ale nie mogłam z tym przesadzić, bo wypełniony brzuch nie jest wskazany przy wysiłku fizycznym. Z pomocą przyszła pasa Aptus, którą mogłam mu podawać w trakcie wędrówki, a tym samym dostarczyć potrzebnych do dalszego zwiedzania składników odżywczych.

Zaletą takiej tubki jest to, że jest mała i poręczna. Do plecaka w sam raz. Dawkowanie na niespełna 30-kilogramowego psa, jakim jest Wentyl to jedna tubka na dzień. Pastę można również wykorzystać jako nagrodę, bo psom po prostu smakuje. Albo „dosmaczyć” nią posiłek niejadków – u nas akurat nie ma takiej potrzeby, ale sądzę, że Aptus Recobooster Dog bardzo dobrze sprawdziłby się w tej roli.

Sezon startowy

Gdybyśmy byli akurat w sezonie startowym, podawałabym psom pastę w dniu startów. Zawsze mam dylematy z karmieniem na zawodach. Z jednej strony chcę dostarczyć psom energii, a z drugiej martwię się ewentualną możliwością skrętu żołądka. Strach zwykle jest większy, więc (w zależności od godziny startu) śniadanie najczęściej przełożone jest na późniejszą godzinę, po biegu. Pasta i porcja wody podane w odpowiednim odstępie czasowym od startu, mogłyby rozwiązać moje problemy. I z pewnością na jesień tak się stanie 🙂

Testy pasty Aptus Recobooster Dog prowadziliśmy w ramach Top for Dog.

PRODUKT:
APTUS® RECOBOOSTER DOG

STRONA:
aptuspet.pl

FACEBOOK:
Aptus Polska

INSTAGRAM:
aptuspolska