W tej edycji Top for Dog Frugo jako przedstawiciel ras małych został dopieszczony. Kolejny produkt do testów specjalnie dla niego! Tym razem preparat od Vet Expert wspomagający funkcje wątroby – Hepatiale Forte Small Breed & Cats.

Dlaczego Hepatiale Forte?

Preparat dla psów małych ras i kotów Hepatiale Forte służy profilaktyce wątroby. Wspomaga jej pracę, ale także, dzięki zawartości fosfolipidy i ornityny, przyczynia się do poprawy funkcji ochronnych i regenerujących wątroby. A dlaczego warto dbać o wątrobę? (z resztą nie tylko o nią) Narząd ten odpowiada przede wszystkim za detoksykację organizmu. Oczyszcza ciało ze zbędnych i szkodliwych substancji. Pełni także ważną rolę w procesie trawienia. Wydziela żółć biorącą udział w rozkładzie tłuszczów, białka i węglowodanów. Wątroba to również magazyn m.in. glukozy i witamin. Gdy jej funkcje z jakiegoś powodu zostają zakłócone, stanowi to poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Dlatego warto wspomagać wątrobę profilaktycznie oraz (zwłaszcza) w przypadku podejrzenia jej zaburzeń. Preparat Hepatiale Forte jest polecany przez weterynarzy także jako wsparcie w leczeniu przewlekłej niewydolności wątroby.

Kapsułki Twist Off

Hepatiale Forte, podobnie jak wiele innych suplementów od Vet Expert, występuje w formie praktycznych kapsułek Twist Off. Są one gwarancją łatwości podania. Można zarówno podać je w całości, gdy zwierze nie ma problemów z przyjmowaniem leków. Ale można również łatwo otworzyć kapsułkę, „odkręcając” ją i zawartość wycisnąć na pokarm lub wprost do pyszczka.

Oczywiście nie mogę „naocznie” ocenić działania suplementu Hepatiale Forte. Zwłaszcza po tak stosunkowo krótkim czasie podawania. Jednak firmę Vet Expert znam nie od dziś. Miałam już okazję stosować niejeden ich produkt, więc jestem pewna ich działania. Frugo nie jest już młodzieniaszkiem (ma 8 lat), więc warto zadbać o profilaktykę jego zdrowia, nawet gdy ani badania, ani moje obserwacje nie budzą żadnego niepokoju. Jak to mówią, lepiej zapobiegać niż leczyć 🙂

Preparat wspomagający działanie wątroby Hepatiale Forte Small Breed & Cats od Vet Expert bierze udział w plebiscycie Top for Dog.

PRODUKT:
VET EXPERT HEPATIALE FORTE SMALL BREED & CATS

STRONA:
vetexpert.eu

FACEBOOK:
Vet Expert

INSTAGRAM:
vetexpert