Karma sucha czy suszona?

Zgodnie z moimi przypuszczeniami na samym początku testów, nowa sucha karma Doliny Noteci okazała się u nas hitem. A raczej nie sucha, tylko suszona. Technologia suszenia, której poddawana jest ta karma, pozwala zachować jak najwięcej składników odżywczych. 100 gram karmy powstaje z 200 gramów świeżego mięsa i podrobów. Dodatkowo karma wzbogacona jest o inne składniki. Dzięki temu jest to karma pełnowartościowa, doskonała jako podstawa diety.

Znajdziemy tutaj m.in. owoce i warzywa, jajo kurze, siemie lniane, drożdże piwne, małża nowozelandzkiego, jukkę Mojave oraz wodorosty morskie.

Skład na przykładzie Dolina Noteci Superfood danie z dziczyzny:
dziczyzna 26% (mięso, serca, wątroba), wołowina 26% (mięso, serca, żołądki), kurczak 18% (mięso, serca, wątroba), wieprzowina 10% (mięso, płuca, nerki), tłuszcz z kurczaka, jaja, skrobia grochowa, marchew, dynia, substancje mineralne, celuloza sproszkowana, banan, szpinak, borówki, maliny, nasiona babki płesznik, pomarańcze, groszek, szparagi, drożdże piwne suszone (zawierające prebiotyki: mannanooligosacharydy i β-glukany), lecytyna, inulina z cykorii (prebiotyk), nasiona szałwii hiszpańskiej (chia), siemię lniane, jukka Mojave, wodorosty morskie, omułek nowozelandzki zielonowargowy, glukozamina, siarczan chondroityny, rozmaryn suszony 0,02%.
Składniki analityczne: białko surowe – 36%, tłuszcz surowy – 18%, popiół surowy – 7%, włókno surowe – 3%, wilgotność – 9%.
Dodatki: dodatki dietetyczne/kg: Witamina D3 – 450 IU, Witamina E – 40 mg, Cynk (tlenek cynku) – 30 mg, Mangan (tlenek manganu (II)) – 2 mg, Miedź (pentahydrat siarczanu miedzi (II)) – 0,4 mg, Jod (powlekany, granulowany, bezwodny jodan wapnia) – 0,3 mg.

Czy smakowało?

Technologia suszenia pozwala również zachować wysoką smakowitość. Nie oszukujmy się, właśnie to zadecydowało o tym, że karma Dolina Noteci Superfood stała się u nas hitem. Mam w ekipie żarłoki, które wciągną wszystko, ale fakt, że karma mogła służyć jako przysmaki w trakcie treningu nawet dla hasiorów, to wysoka rekomendacja pyszności! I to bez znaczenia, który smak akurat wybrałam. A do wyboru jest aż sześć: jagnięcina, dziczyzna, gęś, indyk, kaczka i wołowina. Może właśnie również taki wybór sprawił, że psy przez cały okres testów jadły tę karmę tak chętnie. Po prostu im się nie nudziło.

Nasze wrażenia

Sama karma jest sucha, dość twarda, ale zachowująca kruchość, średniej wielkości nieregularnym granulatem. Chwaliłam sobie to, że nie bardzo brudzi ręce, więc mogłam stosować ją jako smaczki. Karma Dolina Noteci Superfood dostępna jest w jedno kilowych opakowaniach. W pierwszym wrażeniu podeszłam do tego dość sceptycznie, bo przywykłam do nabywania jak największych worków, żeby na długo starczyły. Jednak w praktyce nie okazało się to wcale złe. Karma była cały czas świeża. U nas akurat jedno opakowanie starczało na jeden posiłek Gamoni, więc w ogóle wygoda! Takie porcjowanie na pewno byłoby bardzo praktyczne w czasie wyjazdów. Akurat żadnego wypadu w trakcie testów nie mieliśmy, ale warte odnotowania do wdrożenia w przyszłości.

Karma Superfood Dolina Noteci suszona powietrzem jest produktem, który zdecydowanie polecamy! Coś czuję, że nie raz będziemy sami do niego wracać 🙂

Testy suszonej karmy Dolina Noteci prowadziliśmy w ramach plebiscytu Top for Dog.

PRODUKT:
Dolina Noteci Superfood danie z gęsi
Dolina Noteci Superfood danie z dziczyzny
Dolina Noteci Superfood danie z jagnięciny
Dolina Noteci Superfood danie z indyka
Dolina Noteci Superfood danie z kaczki
Dolina Noteci Superfood danie z wołowiny

STRONA:
www.dolina-noteci.pl

FACEBOOK:
@dolinanotecikarma

INSTAGRAM:
@dolina_noteci