Zdecydowanie mogę powiedzieć, że o dietę swoich psów dbam bardziej niż o własną. Sporo czasu nosiłam się z decyzją o przejściu na karmienie RAW. Zawsze wydawało mi się to mocno skomplikowane, ale po ogarnięciu logistyki (i dodatkowej zamrażarki) przestało sprawiać większe trudności. Są jednak okresy, gdzie po prostu wygodniej jest karmić „gotowcem”. Mile widziane, gdy gotowiec trzyma poziom. Dolina Noteci Superfood przeszła u nas test pozytywnie.

Zapewne znajdą się ortodoksyjni wyznawcy diety RAW, którym odstępstwa od zasad karmienia nie przyjdą do głowy. Zdecydowanie nie jestem takim zatwardziałym wyznawcą. Wszelkie wyjazdy, zawody czy zastoje u stałych i sprawdzonych dostawców mięsa są dla mnie czasem, gdy sięgam po komercyjne karmy. Przyznaję, że czasem jest to również lenistwo 😉

Zanim zgłosiłam swoją chęć przetestowania linii Superfood od Doliny Noteci, zapoznałam się oczywiście ze składem. Moją uwagę zwróciła całkiem spora i różnorodna zawartość podrobów. W diecie RAW podroby są dla mnie najtrudniejsze. Ich przechowywanie, porcjowanie i zdobywanie nie jest czymś, co lubię robić. Dlatego też wpadłam na pomysł, że puszki Superfood będę traktować jako urozmaicenie diety Łajki i Vikinga.

Skład puszki Dolina Noteci Superfood (sarna i wołowina):

Skład: sarna 40% (mięso), wołowina 40% (płuca, wątroba, serca, mięso 4%, żołądki), rosół, borówka amerykańska 2%, żurawina 1,5%, substancje mineralne, banan 1%, jabłko 0,5%, drożdże piwne suszone 0,3% (źródło prebiotyków: mannanooligosacharydów i B-glukanów), siemię Iniane 0,1%, nasiona babki płesznik, jukka Mojave, wodorosty morskie, omułek nowozelandzki zielonowargowy 0,02%, glukozamina 0,02%, siarczan chondroityny 0,02%
Składniki analityczne: białko surowe — 1 1%, tłuszcz surowy — 9%, popiół surowy — 2%, włókno surowe — 0,8%, wilgotność — 76%, wapń — 0,3%, fosfor — 0,25%
Dodatki dietetyczne (na kg): Witamina D3 — 450 IU, Witamina E — 40 mg, Cynk (tlenek cynku, uwodniony chelat aminokwasowy) — 49,5 mg, Miedź (siarczan miedzi, pięciowodny) — 0,4 mg, Jod (powlekany, granulowany jodan wapnia, bezwodny) – 0,3 mg, Selen organiczny wytwarzany przez szczep Saccharomyces cerevisiae CNCM |-3060 — 0,01 mg

Do przetestowania dostaliśmy miks smaków, w którym znalazły się:

  • sarna i wołowina
  • kaczka i przepiórka
  • cielęcina i jagnięcina
  • kangur i wołowina
  • wołowina i serca gęsi
  • jeleń i kaczka

Na każdego psa przypadły po dwa komplety takiego miksu w puszkach po 800 g, ale oczywiście ilościowo rozłożyłam to proporcjonalnie ze względu na różne zapotrzebowanie Vikinga i Łajki. Viking waży 24 kg i według zaleceń producenta powinien dziennie dostawać między 1,5 a 2 puszki. Łajka, która waży 16 kg powinna zjadać zawartość jednej puszki na dzień. Jako, że dołączyłam puszki do codziennej diety, to Viking dostawał niecałą jedną puszkę, a Łajka połowę na jeden z dwóch posiłków dziennie. Drugi składał się tradycyjnie z surowego mięsa.

Pierwsze wrażenie niech zobrazuje powyższy filmik 🙂 Łajka i Viking oszaleli 😀 Myślę, że gdyby mieli wybór, to w 100% przeszliby na puszki Superfood Doliny Noteci 😉 Ja również zadowolona, bo po pierwsze pieski szczęśliwe, a po drugie brak rewolucji pokarmowych. No i wygoda 😉 Karmienie puszkami było bardzo łatwe na dłuższym wypadzie. Miski wylizane do czysta, więc brak problemu z resztkami. Dzięki dołączonej specjalnej łyżce również nakładanie nie stanowiło problemu. Także w warunkach polowych.

Dolina Noteci bardzo nas rozpieściła. W przesyłce, poza oczywistością w postaci karmy, znaleźliśmy sporo gadżetów. I to nie tylko dla psów 😉 Okulary i plecak są przeze mnie aktualnie mocno wykorzystywane. Praktyczną rzeczą okazała się dopasowana pokrywka na puszki. Dzięki niej niewykorzystaną zawartość można łatwo przechować w lodówce do następnego posiłku.

Zaletą dla mnie jest też oryginalny design. Zarówno etykiet na puszkach, jak i gadżetów. Po prostu lubię ładne rzeczy 🙂

Tak, jak pisałam już we wstępie – testy zaliczone pozytywnie, więc polecamy 🙂 Do gustu przypadł nam zarówno sam testowany produkt, jak i kontakt z firmą. Z resztą sam sami możecie sprawdzić, jacy są wchodząc na Grupa Dolina Noteci na Facebooku.

Produkt:
Mokra karma dla psa Dolina Noteci Superfood (miks smaków)

Strona:
www.dolina-noteci.pl

Facebook:
Dolina Noteci