Stomaferin Ultra od Vet Expert to specjalistyczny stomatologiczny produkt wspierający zdrowie dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej u psów i kotów. We współpracy z Top for Dog mieliśmy okazję zapoznać się z tym preparatem z bliska.

Vet Expert to firma, która produkuje szeroką gamę produktów pozwalających kompleksowo dbać o zdrowie zwierząt domowych. Karmy (także weterynaryjne), kosmetyki, preparaty do higieny, suplementy, testy i urządzenia diagnostyczne, legowiska medyczne oraz własny magazyn naukowy „Veterinary Life”. Wszystko opracowane przez własny zespół. Nie mogło oczywiście w tym szerokim portfolio zabraknąć produktów do higieny jamy ustnej.

Stomaferin Ultra to preparat specjalistyczny, więc dostać można go w gabinetach weterynaryjnych. Jego stosowanie zalecane jest przy chorobach jamy ustnej o podłożu bakteryjnym, wirusowym oraz autoimmunologicznym. Produkt ma działanie podwójne – na przyczynę problemu oraz na sam problem. Pomaga zwalczyć stan zapalny oraz usuwa płytkę bakteryjną. Bo to właśnie płytka nazębna często bywa przyczyną chorób nie tylko zębów i dziąseł, ale także innych organów, np. doprowadza do infekcji nerek czy serca.

Zawiera laktoferynę i chlorheksydynę, które skutecznie wspierają zwalczanie stanów zapalnych, hamują powstawanie płytki nazębnej i przyczyniają się do zmniejszenia ilości bakterii w jamie ustnej.

Stosowanie preparatu Stomaferin Ultra zalecane jest przed, w trakcie i po zabiegach stomatologicznych. Lekarz weterynarii może zalecić w ten sposób przygotowanie zwierzaka do wizyty. Stomaferin pomaga wrócić do zdrowia, a później spowalnia odkładanie się płytki nazębnej.

Poza oczywistymi względami zdrowotnymi, olbrzymią zaletą Stomaferinu Ultra jest sposób jego aplikacji. Końcówka aplikatora może zadziałać nawet przy zamkniętym pysku (!), a żel ma bardzo „przylepną” formułę, więc z łatwością przywiera do dziąseł.

Bardzo żałuję, że tak krótko przed napisaniem recenzji (terminy gonią!) mieliśmy okazję stosować Stomaferin Ultra. To pierwszy preparat stomatologiczny, który moje psy znoszą z godnością 😉 Z pewnością będziemy stosować go dalej. Na pewno przyda się Vikingowi, który całkiem niedawno miał usuwany kamień nazębny. Chcemy zadbać, żeby jego zęby (a trochę już ich stracił) jak najdłużej pozostały w dobrej kondycji. Reszta Gamoni stan uzębienia ma w znacznie lepszym stanie, ale również oni potrzebują profilaktyki 🙂

Stomaferin Ultra od Vet Expert bierze udział w plebiscycie Top for Dog.

PRODUKT:
Stomaferin Ultra

STRONA:
vetexpert.eu

FACEBOOK:
Vet Expert

INSTAGRAM:
vetexpert