Nie od razu zabrałam się za testy miski Kruuse Buster Dogmaze w ramach współpracy z Top for Dog. Jako, że miska, nawet ta spowalniająca, to z pozoru dość pospolite narzędzie w życiu z psem, chciałam testy przeprowadzić w jakiś oryginalny sposób. No i musiałam ten sposób wymyślic 😉 Firma MediVet zaopatrzyła nas w aż 3 miski, pomyślałam, że przeprowadzę mały „turniej”.

Do turnieju zakwalifikowałam całą szóstkę sportowych Gamoni. Loki i Frugo nie wzięli udziału, bo mają inną karmę, więc granulat różniłby się od siebie, a chciałam, żeby wszyscy zawodnicy mieli równe szanse.

Oczywiście całość przeprowadzonych „rozgrywek” należy traktować w kategoriach humorystycznych. W misce spowalniającej nie chodzi przecież o to, kto będzie szybszy. Raczej wprost przeciwnie 😉 Ale pomyślałam, że to będzie dobry test, żeby sprawdzić jak różne psy radzą sobie w takiej sytuacji.

Kruuse Buster Dogmaze Inteligentna Miska

Ale zanim turniej, to słów kilka o samym produkcie. Inteligentna miska Kruuse Buster Dogmaze ma postać spiralnie skręconej rynienki. Tworzy coś na kształt „labiryntu” z dwoma wyjściami. Dla ułatwienia pies może sobie przesuwać granulat nosem (lub łapą) do jednego z wyjść i później bez utrudnień zjeść karmę z podłogi. No, ale najpierw trzeba odkryć takie rozwiązanie. Inteligenta miska to więc nie tylko narzędzie do spowolnienia jedzenia, ale także pewna forma łamigłówki. Różne psy mogą w różny sposób poradzić sobie z wydobyciem pokarmu.

Miska Kruuse Buster Dogmaze występuje w dwóch rozmiarach (poniżej i powyżej 10 kg masy ciała psa) i w kilku kolorach. My dostaliśmy 3 duże czarne miski. Są one wykonane z trwałego tworzywa, odpornego na szuranie i uderzanie psimi łapami. Łatwo doprowadzić je do czystości.

Nasze testy

A jak miski sprawdzają się w praktyce? Aby się przekonać, zapraszam na naszego TikToka, gdzie w 6 odcinkach nagrałam cały turniej, od losowania par po finał 🙂

Poniżej wklejam miniaturki – każda to link do kolejnego filmiku. Enjoy!

Muszę przyznać, że moją faworytką od początku była Łajka. Viking dopiero na drugim miejscu, po równo z Wentylem 🙂 Jednak niezależnie od wyniku, ciekawym doświadczeniem było obserwowanie jak każdy z psów radzi sobie z taką miską. W „turnieju” każdy z Gamoni miał kontakt z miską po raz pierwszy. Widać jak w kolejnych etapach radzą sobie coraz lepiej. Także psy, które odpadły jako pierwsze, miały później oczywiście możliwość po raz kolejny posilić się z takiej miski, już poza konkursem. Jak już mniej-więcej wiedziały o co chodzi, chętniej podejmowały próby wydobywania zawartości 🙂 Bardzo satysfakcjonujący do obserwowania był proces nauki psów. Niby zwykła miska, a tyle doświadczeń! Polecam każdemu!

Inteligentna miska Kruuse Buster Dogmaze bierze udział w plebiscycie Top for Dog i już można oddawać na nią swój głos.

PRODUKT:
Kruuse Buster DogMaze Inteligentna Miska

STRONA:
kruuse.com
www.medivet.pl

FACEBOOK:
KRUUSE
MEDiVET

INSTAGRAM:
kruuse.us