Co można zrobić z 50 plastikowymi butelkami? Zamiast wyrzucić, można wyprodukować z nich… legowisko! Tak, to nie żart. Firma amiplay właśnie w taki sposób postanowiła wykorzystać puste butelki. A dzięki współpracy z Top for Dog my mamy okazję takie legowisko przetestować.

Eco legowisko

Współczesna technologia pozwala przerabiać plastik z opakowań na materiał. Poliester to surowiec, który może być wykorzystywany wielokrotnie, a przy tym nie traci swoich właściwości, a taki z recyklingu wytwarzany jest ze zużytych butelek po napojach. Butelki najpierw są rozdrabniane, a następnie topione. W wyniku tego procesu powstaje surowiec PET (politereflan etylu), a z niego z kolei wytwarzane są włókna. A z nich powstaje materiał wykorzystywany m.in. do uszycia posłania dla psa.

amiplay Malmo Legowisko eco Elipsa

Legowisko amiplay Malmo ma klasyczny, uniwersalny wygląd. Występuje w kolorach szarym i beżowym. Zdecydowanie odnajdzie się w każdym wnętrzu. Wewnętrzna poducha jest wyciągana i dwustronna, a każda strona ma inną fakturę materiału. Ranty legowiska są odporne na gniecenie i utrzymują kształt. Materiał jest wytrzymały i odporny na psie pazurki, a całość sprawia wrażenie wygody. I chyba to nie tylko wrażenie, bo legowisko jest u nas w użytku non-stop 🙂

Legowisko posiada hydrofobową powłokę WATER REPELLENT, dzięki której łatwiej jest je utrzymać w czystości. Po prostu nie przyjmuje wilgoci i zapobiega szybkiemu przesiąkaniu płynów. Producent zadbał również o tak zwaną funkcję PET FRIENDLY – dzięki niej sierść trudniej przywiera do powierzchni posłania, przez co łatwo jest ją usunąć.

Spód posiada powłokę antypoślizgową, która nie tylko zapobiega przesuwaniu się legowiska po podłodze, ale również ogranicza wsiąkanie wilgoci od dołu. Wypełnienie to puch silikonowy, który sprawia, że całość jest wygodna i trzyma kształt.

Nasze testy

Do nas na testy trafiło legowisko o kształcie elipsy, w kolorze szarym i rozmiarze L. Jego wymiary to: długość zewnętrzna 73 cm, długość poduchy 63 cm, szerokość zewnętrzna 64 cm, szerokość poduchy 56 cm i wysokość 22 cm. Producent dedykuje je średniej wielkości psom. Gamonie zmieściły się w nim wszystkie (oczywiście każdy osobno); największy Wentyl – 30 kg,. Choć gabarytami najlepiej pasuje dziewczynom, czyli psom wielkości od 15 do 18 kg. Myślę, że dla plus-minus 20-kilogramowych psów będzie idealne.

Materiał, z którego jest zrobione legowisko jest bardzo przyjemny w dotyku, a całość jest mięciutka. Psy bardzo chętnie wybierają je do odpoczynku, więc chyba mają podobną opinię 😉 W każdym razie, jest to produkt, który możemy polecić! A Wy już teraz możecie oddać na niego swój głos w Top for Dog 🙂

PRODUKT:
amiplay Malmo Legowisko eco Elipsa

STRONA:
amiplay.eu

FACEBOOK:
amiplay

INSTAGRAM:
amiplay