Bioaktywny kolagen i nowozelandzkie małże zielone

Właściwości działania małży nowozelandzkich zaobserwowano już dawno. Mieszkańcy wybrzeży Nowej Zelandii, którzy je spożywali mniej narzekali na dolegliwości związane ze stawami. Mniej niż ludność mieszkająca w centralnej części wysp. Oczywiście póżniej do tych obserwacji dołączyły testy kliniczne, które tylko potwierdziły pozytywny wpływ małży. Perna canaliculus, czyli dokładnie nowozelandzki małż zielonowargowy jest bogaty w lipidy i kwasy tłuszczowe omega-3. Spożywanie małży przyczynia się do likwidacji obrzęków, stanów zapalnych oraz zmniejszenia dolegliwości bólowych w obrębie układu kostno-stawowego. Proszek z zielonych małży nowozelandzkich dostarcza także budulca chrząstki stawowej (glikozoaminoglikany) i wzmacnia całą tkankę łączną. A dodatkowo małże są dobrze tolerowane, zarówno przez ludzi, jak i psy.

Kolagen z kolei to główne białko budulcowe wszystkich organizmów ze świata zwierząt – w tym psiego. Jako naturalny polimer jest bardzo ważnym składnikiem większości tkanek zwierzęcych, a głównie tkanki łącznej. Kolagen nie tylko „buduje” tkanki, ale spełnia naprawdę ogrom istotnych funkcji w organizmie: wiąże wodę w tkankach, bierze udział w procesie krzepnięcia krwi, wpływa na procesy regeneracyjne takie jak gojenie ran, tworzenie blizn, zrastanie się kości. Kolagen skutecznie wspiera odbudowę chrząstki stawowej i spowalnia jej uszkodzenie. Poza tym stymuluje komórki kościotwórcze, poprawia gęstość, stabilność i elastyczność tkanki kostnej.

FLEXAN Canina Pharma jako suplement łączący te dwa cenne składniki, kolagen i nowozelandzkie małże zielone, nadaje się do podawania wszystkim psom, na każdym etapie życia. Może być uzupełnieniem każdego rodzaju żywienia. Sprawdzi się u psów starszych jako poprawa ruchliwości, zmniejszenie bólu i przedłużenie aktywności. U psów aktywnych, jako wsparcie układu ruchu, pomoc przy zapobieganiu kontuzji i zwiększenie wydajności. Oraz przy psach młodych i rosnących jako wsparcie prawidłowego wzrostu.

Skład: 90% niehydrolizowany kolagen wieprzowy, 10% mączka z nowozelandzkiej małży zielonej (Perna canaliculus)

Suplement Flexan Canina Pharma występuje w dwóch wielkościach opakowań: 150 i 400 g. Występuje w formie proszku, który dodaje się do posiłku. Jeśli pies jest karmiony suchą karmą, warto zwilżyć zawartość wodą. Flexan podaje się w kuracji 6-tygodniowej lub na stałe, w zależności od potrzeb.

Nasze testy

Na testera wybrałam Vikinga, jako najstarszego z ekipy sportowej. Ma już 8 lat i już właściwie przeszedł na sportową emeryturę. Co nie znaczy, że całkiem zrezygnowaliśmy z aktywności z nim. Nie. Po prostu nie startuje już w zawodach, choć u niego przyczyny są bardziej behawioralne niż wynikające z jakiś dolegliwości fizycznych. Na szczęście Viking jest nadal bardzo sprawny i chciałabym, żeby taki jak najdłużej pozostał. Dlatego istotne jest dla mnie, żeby był odpowiednio odżywiony i suplementowany. Oczywiście przy tak krótkim stosowaniu nie da się w namacalny sposób zweryfikować działania suplementu, ale wiem, że składniki takie, jak kolagen i zielone małże nowozelandzkie są sprawdzone i polecane. Dlatego wierzę w ich działanie. Na szczęście na okresowych badaniach, Viking cały czas wypada bardzo dobrze i oby tak pozostało!

Preparat Flexan Canina Pharma bierze udział w plebiscycie Top for Dog i już można oddać na niego swój głos.

PRODUKT:
FLEXAN Canina Pharma

STRONA:
sklep.meatlovepolska.pl

FACEBOOK:
Canina Pharma Polska

INSTAGRAM:
canina_pharma_polska