Calibra, a dokładniej linia Verve, to karma która trafiła do nas na testy w ramach Top for Dog. Przyznam, że dla mnie nowość. Ale po szybkim zapoznaniu się ze składem, bardzo chętnie zgłosiłam moją ekipę do testów. Calibra to firma pochodząca z Czech i założona przez grupę weterynarzy. Ma swoje korzenie na Uniwersytecie Weterynaryjno – Farmaceutycznym w Brnie. Grupa przyjaciół postanowiła opracować i wprowadzić na rynek własną karmę. I oto mamy – Calibrę.

Calibra Dog Verve

W swojej ofercie firma posiada karmy superpremium i premium, także przysmaki oraz diety weterynaryjne. Początek rozwoju firmy to 2001 rok. Obecnie pod marką Calibra znajdziemy wiele linii karm dla psów i kotów. Dla psów są to: Superpremium, Hypoallergenic, Expert Nutrition NEW i Verve. My mieliśmy okazję przetestować tą ostatnią – Verve. Wybrałam dwa smaki: łosoś i śledź dla ras średnich i dużych oraz kurczak i kaczka dla ras średnich (składy i dokładne opisy znajdziecie po kliknięciu w linki).

Cała linia Verve to karmy bezzbożowe. Wszystkie smaki z tej serii zawierają 30% świeżego mięsa. Oprócz tego receptura uzupełniona jest o dodatki funkcjonalne, co sprawia, że jest to karma pełnoporcjowa, zaspakajająca potrzeby żywieniowe psów.

Opakowania występują w wielkościach 2 i 12 kilogramów. Małych nie miałam w rękach, ale duże posiadają wygodne zamknięcie strunowe, więc karmę bez problemu można przechowywać w oryginalnym worku.

Karmy z serii Verve znajdziecie w kilku wersjach, z uwzględnieniem wielkości rasy. My mieliśmy opcje dla ras średnich i dużych. Jeśli chodzi o wielkość granulatu, to myślę, że dałyby sobie z nim radę również psy mniejsze od moich.

Nasze testy

Miałam już pytania, czy moje psy dobrze znoszą różne testy, które prowadzimy. W 99% tak. Po pierwsze, najpierw zapoznaję się z tym, co będą miały testować. A po drugie, do testów przystępujemy, gdy mamy sensowną ilość do ich przeprowadzenia, czyli jesteśmy w stanie dietę bezpiecznie wprowadzić i być na niej przez jakiś czas. W tym przypadku dostawa nie zawiodła 😉 Dodatkowo, o czym akurat nie mogłam wiedzieć wcześniej, karma Calibra została u nas bardzo dobrze przyjęta. Przejście na nią odbyło się bez żadnych rewolucji. W jej składzie jako wypełniacz zastosowane są ziemniaki (pamiętajcie, że w każdej suchej karmie jest jakiś wypełniacz). Moje psy albo nie mają większych problemów pokarmowych, albo nie mają ich wcale, więc nie ma problemu z różnymi typami wypełniaczy (unikam jedynie pszenicy), ale ziemniaki chyba wchodzą u nas najlepiej. No i kupki były zdrowe – a to najlepsza rekomendacja karmy 😉

Polecamy!

PRODUKT:
Calibra Dog Verve Adult Medium & Large Breed Salmon & Herring
Calibra Dog Verve Adult Medium Breed Chicken & Duck

STRONA:
www.mycalibra.pl

FACEBOOK:
Calibra Poland