Przez ostatni czas Loki i Frugo mogli poczuć się potraktowani iście po królewsku. A to za sprawą firmy 77 Petfood, która postanowiła zaoferować im swoje specjały. Loki otrzymał pełnowartościową karmę Henry VIII z kaczką. Frugo natomiast wypróbował wersję dla psów dorosłych małych ras mini Louis XIV.

77° / 48h

Zastanawiacie się skąd nazwa „77”? Otóż wszystkie karmy 77 przyrządzone są w niskich temperaturach (ok. 77ºC) przez 48 godzin. Stosunkowo niskie wartości na termometrze podczas przygotowywania karm sprawiają, że produkty zachowują więcej wartości odżywczych, niż gdyby poddawane były działaniu znacznie wyższych temperatur.

Karmy 77 są hipoalergiczne – znajdziemy w nich jedno źródło białka zwierzęcego, więc stosować można je w diecie eliminacyjnej. Poza tym nie zawierają zbóż (w tym ryżu i kukurydzy). Wiadomo, każda karma musi mieć jakiś wypełniacz, tutaj są to bataty, które moje psy znakomicie akceptują i tolerują. Przy takich składach nie zdarzają się u nas rewolucje, nawet w czasie zmiany karmy.

Składy karm 77 wzbogacone są o warzywa, owoce i minerały, co sprawia, że są karmami pełnowartościowymi i mogą służyć jako podstawa diety. Znajdziemy tutaj między innymi kwasy omega-3, siemię lniane, cynk, żelazo, jod czy selen.

Skład na przykładzie karmy Henry VIII z kaczką: 50% kaczka *, 26% bataty, 6% groszek , ziemniaki , pulpa buraczana, siemię lniane, omega-3, minerały, witaminy, bulion warzywny, 0,3% pomarańcza , żurawina, FOS (96 mg/kg), MOS (24 mg/kg), *(z czego świeżo przygotowana kaczka 28%, suszona kaczka 20% & bulion z kaczki 2%)
Dodatki dietetyczne na kg karmy: witamina A 15 000 j.m, witamina D3 2000 j.m, witamina E 95 j.m
Pierwiastki śladowe: cynk (jednowodny siarczan cynku) 50 mg, żelazo (jednowodny siarczan żelaza (II)) 50 mg, mangan (jednowodny siarczan manganu) 35 mg, miedź (pięciowodny siarczan miedzi (II)) 15 mg, jod (bezwodny jodan wapnia) 1 mg, selen (selenin sodu) 0,3 mg
Analiza: 14% tłuszcz surowy, 3% włókno surowe, 8% popiół surowy, 8% wilgotność , 41% bezazotowe związki wyciągowe (NFE), energia metaboliczna 371 kcal/100g, 2,2% omega-6, 1% omega-3, 1,8% wapń, 1,1% fosfor 

Karmy 77 Petfood produkowane są w Wielkiej Brytanii.

Poczet władców

Gama karm 77 jest bardzo szeroka. W ofercie znajdują się karmy dla psów, kotów oraz przysmaki. Serie produktów bazują na różnych rodzajach mięsa, a każdej z nich przypisany jest inny władca. Być może, przez swój zawód, mam spaczone podejście, ale bardzo lubię gdy produkty trzymają spójność a całość identyfikacji wizualnej jest przemyślana i dopracowana. A tutaj zdecydowanie tak jest! Według mnie pomysł z imionami królów i władców, a do tego cała oprawa graficzna są naprawdę udane.

Brawo także za zwrócenie uwagi na ekologię. Opakowania są w większości papierowe. Próbki karm pakowane są w 100% biodegradowalne opakowania z papieru i skrobi kukurydzianej. Etykiety natomiast drukowane na papierze eco.

Mimo użycia takich materiałów do opakowań, całość nadal nawiązuję do królewskiej koncepcji i sprawia wrażenie elegancji i luksusu.

Nasze wrażenia

Zarówno Frugo, jak i Loki rozsmakowali się w karmach 77. Frugo dla psów małych Louis XIV z jagnięciną, a Loki Henry VIII z kaczką. Wielkość granulatu karmy dostosowana jest do mniejszych lub większych psów, więc wybrać można taki, jaki nasz pies preferuje. Obydwaj testerzy karmę 77 przyjęli bardzo dobrze. Nie stwierdziliśmy żadnych problemów pokarmowych. Widać było także, że im po prostu smakuje, a to z ich perspektywy najważniejsze!

To nie był nasz pierwszy kontakt z marką 77 Petfood. Wcześniej mieliśmy już okazję wypróbować przysmaki. I już drugi raz jesteśmy zadowoleni ze współpracy. Z czystym sumieniem produkty spod marki 77 polecamy!