Właściwie całą recenzję legowiska Royal Pet z serii Premium mogłabym zawrzeć w stwierdzeniu faktu, że Łajka woli spać na nim niż w łóżku. A Łajka to nasz najbardziej rozpieszczony piesek. Córeczka zarówno mamusi, jak i tatusia. Dotychczas z łóżkiem wygrywał czasem balkon – w letnie ciepłe dni. A tak zawsze łóżko, najlepiej między naszymi poduszkami.

W moim pierwotnym zamierzeniu głównym testerem legowiska Royal Pet Premium miał być Frugo, który tymczasowo zamieszkał z nami z powodu swoich zawiłości życiowych. Niestety musiał przenieść się awaryjnie, w trybie przyspieszonym do moich rodziców, gdyż Manda w czasie cieczki zrobiła się dla niego (delikatnie mówiąc) niemiła. Dla bezpieczeństwa zmienił więc chłopak towarzystwo niestabilnej emocjonalnie, dorastającej dziewczyny na spokojniejszego i przede wszystkim niegroźnego Lokiego. Może nawet dobrze wyszło, bo czuję, że Łajka legowisko i tak by sobie przywłaszczyła. Niekoniecznie pokojowo.

Nie potrafiąc ocenić ile miejsca potrzebuje sznaucer miniaturowy, żeby się wygodnie ułożyć, poprosiłam o legowisko w rozmiarze M (wymiar zewnętrzny: 86×76 cm; wymiar podłogi: 72×62 cm). Trafiłam idealnie w potrzeby Łajki, Frugo miałby trochę na wyrost.

Legowisko Royal Pet Premium to komplet kilku elementów, które można łączyć w różnych kombinacjach kolorystycznych. Do wyboru są: ecru, beż, szary i grafit. Ja zdecydowałam się na całość w kolorze grafitowym. Cały komplet to: mata antypoślizgowa, dopinany kocyk, legowisko z opcją wkładu tradycyjnego lub ortopedycznego oraz podusia i mały szarpak-przytulanka w postaci pluszowej kostki. Te dwa ostatnie elementy dołączane są w gratisie.

Legowisko w rozmiarze M idealnie dopasowało się do miejsca pod biurkiem. Powstała przytulna „jamka”, więc środowisko dla Łajeczki idealne. Najczęściej korzystała z zestawu legowisko+kocyk. Poduszce i pluszowej kostce zdarzało się opuszczać miejsce spoczynku. Kocyk, który w narożnikach można przypiąć do legowiska i korzystać z niego w formie norki, wykorzystywany był najczęściej jako dodatkowa możliwość wymoszczenie sobie miejsca.

Materiał, z którego wykonane jest legowisko jest miękki i bardzo przyjemny w dotyku. Sierść nie przywiera do niego zbyt mocno, więc wystarczy od czasu do czasu odkłaczyć odkurzaczem. Mimo swojej puszystości, materiał jest wytrzymały, zwłaszcza na psie pazurki, które krążą na nim kilkakrotnie za każdym razem zanim piesek raczy się w końcu ułożyć. Spód wykonany jest z nieprzemakalnej tkaniny. Producent zastosował antyalergiczne wypełnienie, które stosuje się w zabawkach dla dzieci. Wszystkie użyte materiały posiadają certyfikat OEKO-TEX Standard 100 klasa II. Istnieje możliwość wybrania posłania z wkładem ortopedycznym z pianki MEMORY VISCO, która zapamiętuje kształty. Będzie to dobry wybór dla psów starszych lub takich, które mają problemy z kręgosłupem lub stawami. Dodatkowo można poprosić o umieszczenie napisu na legowisku, na przykład z imieniem pupila. Legowisko można prać w pralce lub czyścić chemicznie, choć przez czas trwania naszych testów nie zabrudziło się tak, żeby było to konieczne.

Jak już pisałam na wstępie, Łajce legowisko bardzo przypadło do gustu. Na tyle, że gdy ma zamiar iść spać wybiera je zamiast łóżka. W czasie dnia również często się na nim kładzie. Zdarzyło jej się także znosić na niej różne przedmioty, które znalazła i uznała za swoje. Jak widać zrobiła sobie z nowego posłanka bazę wypadową 😉

Inne pieski dostąpiły zaszczytu wypróbowania legowiska. Co prawda chwilowego, ale zawsze! Myślę, że gdyby nie to, że Łajka jest niekwestionowaną szefową i reszta ma przed nią respekt, częściej korzystałyby z posłania Royal Pet Premium. Szczęście w nieszczęściu takie, że są większe niż Łajka, więc siłą rzeczy legowisko po prostu musi należeć do niej 😉

Wspólnie z Łajką polecamy ♥

Już od 14 października będziecie mogli zagłosować na legowisko Royal Pet Premium w plebiscycie Top for Dog.

PRODUKT:
Royal Pet legowisko Premium (rozmiar M)

STRONA:
royalvision.eu

FACEBOOK:
Royal Pet – legowiska dla psów i kotów

INSTAGRAM:
@royalpet.bb