Doggy AB to niewielka firma z miasta Vårgårda w prowincji Västergötland, która produkuje karmy dla psów i kotów od 1903 roku. Jej produktami są między innymi funkcjonalne karmy Bozita z linii Robur. Aktualnie nadal cała produkcja mieści się w Szwecji i odbywa się w większości ze szwedzkich surowców. Bozita Robur to linia o najwyższym odsetku białka zwierzęcego, bez dodatku zbóż. „Robur” to łacińskie słowo, które oznacza siłę i wspaniałość.

Bozita Robur Sensitive Grain Free Reindeer

W poprzedniej edycji Top for Dog Łajka miała okazję testować pasztet Bozita z reniferem. Z testów zarówno Łajka, jak i ja byłyśmy zadowolone, więc nie mogłyśmy odpuścić okazji do spróbowania karmy suchej. Skoro smak mięsa z renifera zasmakował, to teraz również wybrałam wersję z takim dodatkiem. Drugim kryterium wyboru był brak zawartości zbóż, a trzecim – przeznaczenie dla psów o podwyższonej aktywności. I tak oto zdecydowałam się na suchą karmę Bozita Robur Sensitive Grain Free Reindeer. Husky na opakowaniu to czysty przypadek 😉

Sucha karma Bozita Robur jest przeznaczona dla psów o wrażliwym układzie pokarmowym. Podstawą jest lekkostrawny kurczak, uzupełniony o mięso z renifera, które nadaje smak. Formuła bezzbożowa eliminuje pszenicę, a co za tym idzie w karmie nie znajdziemy glutenu. Dodatki takie jak glukozamina i siarczan chondroityny wpływają na prawidłowe funkcjonowanie stawów. Inulina i fruktooligosacharydy (FOS) to szczególnie cenne prebiotyki. Wspomagają one jelita, których prawidłowe funkcjonowanie to nie tylko sprawna przemiana materii, ale również poprawa odporności. Natomiast drożdże oraz kwasy Omega 3 i 6 mają wpływ nie tylko na piękny wygląd skóry i sierści, ale posiadają ogólne właściwości prozdrowotne.

SKŁAD
Kurczak 32% (suszony kurczak 24%, świeży szwedzki kurczak* 8%), suszone ziemniaki*, skrobia grochowa*, świeżo przyrządzony renifer* (8%), tłuszcz kostny*, jaja suszone*, kurczak hydrolizowany, suszona pulpa buraczana* (odcukrzona), minerały, ziarna lnu*, lignoceluloza*, inulina z cykorii* (FOS 0,63%), drożdże* (w tym betaglukany 1,3/1,6 0,05%), glukozamina* (0,05%), siarczan chondroityny* (0,004%).

SUBSTANCJE DODATKOWE (W 1 KG)
Witamina A 15000j.m., witamina D3 780j.m., witamina E (octan all-rac-alfa-tokoferylu) 100mg, witamina C 100mg, pentahydrat siarczanu miedzi (II) 23mg, tlenek manganu (II)/tlenek manganu (III) 10mg, siarczan cynku jednowodny 102mg, jodan wapnia bezwodny 18mg, drożdże selenowe 50mg. Dodatki technologiczne: Przeciwutleniacze (naturalne).

SKŁAD ANALITYCZNY
Białko 26%, zawartość tłuszczu 16%, włókno surowe 3%, popiół surowy (składniki mineralne) 7,5% (w tym wapń 1,4% i fosfor 1,1%), Omega-6 2,7%, Omega-3 0,5%, wilgotność 10%.

*Naturalne składniki.

Karma Bozita Robur z reniferem przeznaczona jest dla psów dorosłych o poziomie aktywności od normalnego do wysokiego. Dość szybko, przy niezmienionym dawkowaniu w porównaniu do wcześniej podawanej karmy, zauważyłam wzrost energii. W czasie zwiększonego wysiłku, to bardzo praktyczne przy psach niejadkach, bo nie trzeba zwiększać ilości podawanej karmy, żeby zapewnić odpowiednią kaloryczność.

Na karmę Bozita Robur przeszliśmy bezproblemowo. Dziewczyny z dnia na dzień, a Viking kilka pierwszych posiłków miał zmieszanych z poprzednią karmą. Chłopak zawsze najgorzej przechodzi wszelkie zmiany, ale tym razem obyło się bez rewolucji. Cała czwórka zasmakowała w karmie z reniferem. Nawet najbardziej wybredna wśród Gamoni – Runa jadła bez ociągania się. U wszystkich zauważyłam wzrost energii i ruchliwości niedługo po rozpoczęciu diety złożonej z karmy Bozita. Można to potraktować jako wadę u psów mieszkających w bloku, ale u nas, na progu sezonu startowego, to tylko na plus. Wyszło ekonomicznie, bo nie trzeba było zwiększać porcji, a sił starczało na częstsze i coraz trudniejsze treningi.

Do testów otrzymaliśmy dwa worki karmy po 11,5 kg. Wielką zaletą opakowania jest zapięcie strunowe. Sprawdza się to zwłaszcza przy dużym opakowaniu, które pozostaje otwarte przez dłuższy czas, a karma nie wietrzeje i nie traci na atrakcyjności dla psów. Poza tym, dzięki takiemu rozwiązaniu, łatwo zabrać ją ze sobą, np. na trening lub zawody.

Dostępne opakowania karmy Bozita Robur Sensitive Frain Free Reindeer to 950 g, 3 kg oraz 11,5 kg.

Łajka, Viking, Manda i Runa polecają ♥
Na karmę Bozita Robur będziecie mogli zagłosować już niedługo w plebiscycie Top for Dog.

PRODUKT:
Bozita Robur Sensitive Grain Free Reindeer

STRONA:
www.bozita.pl

FACEBOOK:
Bozita Polska

INSTAGRAM:
@bozitapolska