Od czasu szczeniaka w domu, czyli w okresie przybycia do nas Mandy przerobiliśmy wiele środków do czyszczenia i mycia powierzchni. Oczywiście zaczęliśmy od zwykłych środków z marketów, ale próbowaliśmy też różnych dedykowanym właścicielom zwierząt. W końcu udało nam się odkryć preparaty enzymatyczne. I od tego czasu ich się trzymamy.

W ramach współpracy z Top for Dog dostaliśmy na testy środki na plamy odzwierzęce Nature’s Miracle, których dystrybutorem jest FURminator Polska. W paczce znalazłam dwa rodzaje preparatów: STAIN & ODOUR REMOVER DOG ora ULTIMATE STAIN & ODOUR ELIMINATOR DOG. Oby dwa służą do usuwania plam odzwierzęcych, w szczególności po-psich (są też wersje kocie). Różnią się tym, że ten pierwszy (Stain & Odour Remover) to środek na co dzień, do „zwykłych” plam. Drugi (Ultimate Stain & Odour Eliminator) służy do zadań specjalnych i usuwa wyjątkowo uporczywe zabrudzenia po psach.

Formuła bioenzymatyczna

Działanie preparatów bioenzymatycznych polega na wykorzystaniu bakterii, które produkują enzymy rozkładające zabrudzenia organiczne, czyli takie jak ślina, mocz, kał, wymiociny i inne wydzieliny. Wystarczy usunąć nadmiar zabrudzeń, pozostałą plamę spryskać środkiem, chwilę odczekać i wytrzeć do końca. Działa to naprawdę bardzo skutecznie. A przede wszystkim jest w pełni bezpieczne, bo całkowicie naturalne.

Tak właśnie działają spraye Nature’s Miracle. Stain & Odour Remover świetnie radzi sobie ze „zwykłymi” plamami, a Ultimate Stain & Odour Eliminator, którego skład jest wzbogacony o opatentowane drobnoustroje, daje radę nawet ze starymi, zaschniętymi i dawno zapomnianymi. Poza wyczyszczeniam zabrudzonego miejsca, preparaty likwidują nieprzyjemne odzwierzęce smrodki i pozostawiają lekki, świeży zapach cytrusów, który z czasem znika.

Oba środki mogą być używane na różnych powierzchniach: podłogach, meblach, dywanach oraz tkaninach. Pominąć warto jedynie surowe drewno, delikatne tkaniny takie jak wełna czy jedwab, skórę oraz porowate powierzchnie kamienne i ceramiczne. Jeśli macie wątpliwości czy możecie użyć środka, możecie wykonać test, nakładając preparat na mniej widoczny obszar i po 5 minutach sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Produkty Nature’s Miracle nie zawierają amoniaku ani wybielaczy. I co ważne, nie trzeba ich rozcieńczać. Są od razu gotowe do użytku 🙂

Nasze testy

To już chyba starość, ale naprawdę bardzo ucieszyłam się z możliwości testów środków Nature’s Miracle oraz z rezultatów tych testów 😉 Aktualnie mamy na stanie młodego dojrzewającego samca, który poczuł potrzebę znaczenia różnych obiektów (niestety także w domu), więc spraye od razu trafiły do użytku. I co tu dużo mówić? Sprawdziły się bardzo dobrze!

Preparaty Nature’s Miracle biorą udział w plebiscycie Top for Dog i już dziś możecie oddać na nie swój głos 🙂

PRODUKT:
Nature’s Miracle STAIN & ODOUR REMOVER DOG
Nature’s Miracle ULTIMATE STAIN & ODOUR ELIMINATOR DOG

STRONA:
naturesmiracle.eu

FACEBOOK:
FURminator Polska

INSTAGRAM:
furminatorpolska