Najbardziej w decyzji o wzięciu Wentyla przerażała mnie myśl, że będzie dużym psem. Nasłuchałam się o kulawiznach, koślawych łapkach, kontuzjach przy dużej masie. To, że będę suplementować jego stawy było więcej niż pewne. Najpierw dostawał ogólnowitaminowe mieszanki dla szczeniąt. Później zdecydowałam się na suplement typowo na stawy. Do Top for Dog zgłosił się Canvit ze swoim preparatem Chondro Maxi, więc po researchu i podpytaniu innych, postanowiłam zgłosić się do testów.

Canvit Chondro Maxi For Dogs

Canvit Chondro Maxi For Dogs to karma uzupełniająca (jak sama nazwa wskazuje) dla psów. Jest przeznaczony dla młodych psów ras dużych, psów pracujących, a także dla psów z problemami w zakresie układu ruchu oraz seniorów. Młodym psom podaje się profilaktycznie w okresie szybkiego wzrostu. W innych przypadkach, w zależności od potrzeb. Starszym psom w razie pojawienia się bolesności w stawach, psom po zabiegach w okresie rekonwalescencji, również psom ze stwierdzoną dysplazją oraz takim, u których stwierdzono inne zaburzenia w rozwoju układu szkieletowego. Canvit Chondro Maxi polecany jest także psom pracującym oraz sportowym dla wsparcia preparatu ruchu oraz psom otyłym, których kości i stawy są dodatkowo obciążone.

Preparat Canvit Chondro Maxi ma szeroki zakres działania, od zapobiegania chorobom stawów, przez regenerację i wsparcie, po działanie przeciwbólowe. A wszystko dzięki bogatemu składowi: suszona laktoza, hydrolizat kolagenu 10%, suszone drożdże browarnicze, skrobia pszenna, siarczan glukozaminy 7%, siarczan chondroitynny 4,2%, fosforan dwuwapniowy, mączka drobiowa, chelat magnezu 0,17%, tlenek magnezu.

Suplemet Canvit ma formę tabletek, które przypominają na pewno znanym wszystkim z dzieciństwa, pudrowe cukierki. Dla psów są one smakowite, więc podawać można je zarówno w karmie, ale także jak przysmaki. Bardzo łatwo podzielić je na mniejsze części. Dawkowanie podane jest na opakowaniu.

Nasze testy

Z podawaniem tabletek nie ma najmniejszych problemów. Zwłaszcza przy moich niemalże wszystkożernych Gamoniach. Bo mimo, że głównym testerem był Wentyl, to oczywiście pozostałe też musiały wypróbować 😉 Jakby nie patrzeć, jako psy sportowe, kwalifikują się do przyjmowania takiego suplementu! A na testera wybrałam Wentyla ze względu na jego młody wiek i kończący się etap szybkiego wzrostu.

Rzecz jasna, trudno jest opisać działanie suplementu. Choć ostatnie badania krwi Wentyla, które wypadły w trakcie testów, były książkowe. Nie robiłam ich co prawda dla zweryfikowania skuteczności podawanego preparatu, bo badania kontrolne dla Wentyla planowałam zrobić nieco później. Jednak w międzyczasie młody gamoń postanowił stoczyć walkę z kanapą i rozwalić sobie ucho. Został zakwalifikowany do szycia, więc przed znieczuleniem miał zrobione potrzebne badania. I dzięki temu wiemy, że Canvit najprawdopodobniej działa. A na pewno nie szkodzi 🙂

Z badaniami czy bez, z pewnością ponownie zdecydowałabym się na podawanie suplementu Canvit Chondro Maxi. I polecam 🙂 A już niebawem będzie można oddać na niego swój głos w Top for Dog.

PRODUKT:
Canvit Chondro Maxi For Dogs

STRONA:
canvit.com.pl

FACEBOOK:
Canvit Polska

INSTAGRAM:
canvit_pl