Co kochają wszystkie kobiety? Oczywiście buty! Ale buty to nie tylko modny dodatek. Mogły się o tym w ostatnim czasie przekonać Łajka i Manda, które w ramach Top for Dog miały okazję testować buty marki Truelove ze sklepu Tip-Top.

Travel & Long Distance

Do testów otrzymaliśmy dwa modele: Travel oraz Long Distance. Obydwa modele charakteryzują się wytrzymałym, wodoodpornym i oddychającym materiałem. Posiadają antypoślizgowe podeszwy. Oba modele mają odblaskowe przeszycia i co mi się szczególnie podoba, można prać je w pralce w 30° 😀 A czym się różnią? Model Long Distance jest wyższy i posiada zapięcie na rzep, podwójnie owijane wokół łapy. Występuje w kolorach żółto-zielonym oraz pomarańczowym. W opakowaniu znajdziecie 2 sztuki. Model Travel jest nieco niższy z podwójnym zapięciem na rzepy. Można dostać go w kolorze czarnym lub czerwonym. Jedno opakowanie to komplet, czyli 4 sztuki butów.

Każdy z modeli dostępny jest w ośmiu rozmiarach. Aby dobrać rozmiar należy zmierzyć szerokość łapy. Najłatwiej jest to zrobić stawiając łapę psa stabilnie na kartce papieru i po prostu odrysować kontur, a następnie go zmierzyć.

Nasze testy

Zarówno Manda, jak i Łajka mają rozmiar 4 (5.0 cm). Stwierdziłam, że to dobra okazja do przetestowania dwóch różnych modeli na różnych łapkach. Model Log Distance wybrałam w kolorze pomarańczowym, a Travel w czarnym.

Mandzi łapki są zdecydowanie dłuższe i smuklejsze niż Łajki, więc założyłam, że wyższy model Long Distance będzie dla niej lepszy. Okazało się jednak na odwrót. Travel leżał jak ulał. Long Distance też był ok, ale zdecydowanie trudniej jest mi „zamocować” jej na łapkach. Z kolei na Łajce oba modele leżą bardzo dobrze. No i tradycyjnie Łajka okazała się lepszą modelką, więc tu na zdjęciach zobaczycie jej więcej 😉

Dziewczyny dość szybko przyzwyczaiły się do butów. Po pierwszych kilku dziwacznych krokach, zaczęły dość szybko normalnie się poruszać. Łajka już wcześniej była przyzwyczajana do butów, więc teraz, po przerwie musiała tylko sobie przypomnieć, jak to jest mieć coś na łapkach. W każdym razie oba modele muszą być dla nich na tyle wygodne, że nie powodują dyskomfortu i można się w nich zwyczajnie przemieszczać.

Zakładanie i ściąganie szło sprawnie. Buty posiadają regulowane zapięcia na rzep i po odpięciu są na tyle szerokie, że swobodnie można włożyć lub wyjąć łapkę. Przy zakładaniu warto włożyć łapkę do samego końca (pamiętajcie o obciętych pazurach!) i dokładnie, ale nie zbyt ciasno, zapiąć rzepy. Wtedy jest pewność, że buty będą się naprawdę dobrze trzymać. Poza niekontrolowanym gmeraniem jęzorów, nie przypominam sobie sytuacji, żeby któraś z dziewczyn została Kopciuszkiem 😉

Niestety nie mieliśmy okazji sprawdzić butów na górskich szlakach, bo akurat w czasie testów nie udało się nam nigdzie wyjechać. Za to przydały się w okresie największych upałów i pomogły chronić łapki przed gorącymi chodnikami. Podeszwy dobrze poradziły sobie z asfaltem i inną twardą nawierzchnią i nie uległy zniszczeniu.

Oczywiście nie ominęłam okazji do wskakiwania na różne rzeczy, w tym kamienie. Powiedzmy taka symulacja „gór” 😉 Tak, jak producent deklaruje – podeszwa się nie ślizga, a Łajka (bo to ona jest kozicą u nas w ekipie) czuła się pewnie pokonując różne przeszkody. Buty również nie przeszkadzały (i nie spadały!) w trakcie biegania.

Inne zastosowania

Buty Truelove to oczywiście nie tylko ochrona przed gorącym asfaltem. Zimą ochronią przed lodem i solem. Sprawdzą się również podczas długich wędrówek. No i oczywiście w przypadku urazów i potrzeby ochrony boliłapek.

Buty Truelove (oba modele) to produkt, który z pewnością zostanie z nami na dłużej. Z czystym sumieniem polecamy i zachęcamy do śledzenia Top for Dog, bo właśnie tam będzie można oddać swoje głosy na ulubione akcesoria dla psów.

PRODUKT:
Buty trekkingowe dla psa Truelove Long Distance
Buty trekkingowe dla psa Truelove Travel

STRONA:
tiptop24.pl

FACEBOOK:
tiptop4dogs
truelovepolska

INSTAGRAM:
tiptop4dogs
truelovepolska

TIK-TOK:
tiptop4dogs