Akcesoria we wzór, który idealnie pasuje do charakteru psa? Jak najbardziej! A do tego, poza wyglądem, solidne wykonanie z przeznaczeniem dla silnych psów. Coś dla nas!

Nie za wiele czasu zajął mi wybór wzorów z oferty firmy American Heart. Wzór „Mała złośnica”, na którym jest nikt inny, tylko Mała Mi z Muminków, to coś w sam raz dla mojej wyrachowanej intrygantki Łajki. Wzór „Ciastek” z Ciasteczkowym Potworem z Ulicy Sezamkowej pasuje właściwie do każdego z moich psów, ale do testów wybrałam Mandę – najbardziej bezczelną żebraczkę z ekipy.

Tak, jak wspomniałam na wstępie. Akcesoria American Heart to nie tylko wygląd. Firma specjalizuje głównie się w szyciu dla ras TTB (tj. amstaff, staffik, bulterier, bulterier miniaturowy), więc jest więcej niż pewne, że produkty są solidne i wytrzymają naprawdę dużo. Bez obaw więc mogłam skorzystać z akcesoriów, które otrzymaliśmy do testów w ramach Top for Dog. A dotarły do nas dwa komplety, składające się z obroży i przepinanych smyczy.

Wybrałam obroże półzaciskowe o szerokości 3 cm, czyli najwęższe jakie oferuje American Heart. Do tego smycze przepinane 250 cm z możliwością 3-stopniowej regulacji długości, dzięki której można korzystać z niej w różnych sytuacjach – od spacerów w lesie do przechadzek po mieście. Wybierając smycz, poza szerokością (standardowo 20 lub 25 mm; 15 i 30 mm na życzenie) i długością (220, 250, 300 cm), można również dopasować odpowiednie karabinki, w standardzie: mały do 10 kg, średni do 35 kg oraz duży powyżej 35 kg. Karabinki, poza wielkością, różnią się obciążeniem niszczącym – kolejno: 166 kg, 197 kg oraz 338 kg. Opcjonalnie można poprosić o karabinek typu bull, który jest ekstra mocny i wykorzystywany w produkcji akcesorii dla koni – obciążenie niszczące: 500 kg! Same smycze posiadają nośność od 1000 do 1700 kg (w zależności od szerokości).

Poza obrożami półzaciskowymi (moje ulubione) dostępne są również inne typy: z metalową klamrą, z zatrzaskiem plasikowym, oraz z plastikowym zatrzaskiem i zabezpieczeniem.

Zarówno smycze, jak i obroże (oraz inne produkty z oferty) obszywane są ozdobną tkaniną, która posiada właściwości wodoodporne, dużą wytrzymałość na ścieranie, zarysowania oraz niską wchłanialność brudu. Wzory charakteryzują się bardzo żywymi, wysyconymi kolorami.

Do produkcji smyczy, obroży, szelek i innych akcesoriów wykorzystywane są okucia zgrzewane oraz zatrzaski renomowanej marki Duraflex.

Już po odpakowaniu przesyłki obroże i smycze sprawiały wrażenie bardzo solidnych. Grube taśmy, mocno zszyte, ze spawanymi grubymi okuciami. Widać, że wszystko zostało zaprojektowane i wykonane z myślą o dużych, silnych psach. American Heart dedykuje swoje produkty psom w typie TTB, ale dla moich pociągowych Gamoni to także świetny wybór. Obroże i smycze zniosły szarpanie i ciągnięcie. Karabinki okazały się naprawdę wytrzymałe. Również kolory nie straciły na jakości w trakcie naszego użytkowania.

U American Heart nie znajdziecie akcesoriów dla psów mniejszych ras, ale każdy, kto posiada dużego, silnego psa, powinien przejrzeć ofertę. Dodatkowo można zaopatrzyć się w workoplecaki, nerki, kupoworki i woreczki na przysmaki. A wszystko w super oryginalnych i kolorowych wzorach! Nasza ekipa zdecydowanie poleca ♥

Na akcesoria American Heart: szelki guard, obroże i smycze można głosować na stronie Top for Dog. Termin głosowania został wydłużony do 15 grudnia.

PRODUKTY:
Obroża półzaciskowa – Ciastek
Smycz przepinana dla psa – Ciastek
Obroża półzaciskowa – Mała złośnica
Smycz przepinana dla psa – Mała złośnica

STRONA:
americanheart-fci.pl

FACEBOOK:
American Heart

INSTAGRAM:
@american_heart_fci