Zostaliśmy Ambasadorami Top for Dog. Wyróżnienie i przyjemność to wielka. A żeby było jeszcze przyjemniej, jedne z naszych pierwszych testów i druga recenzja dotyczą smaczków 🙂 Zapraszamy do zapoznania się z firmą Canagan i ich ciastkami Biscuit Bakes.

Psie przysmaki to artykuły, które potrzebne są zawsze, wszędzie i w każdych ilościach. Przydatne są w czasie treningów i wszelkich nauk, na spacerach czy po prostu jako przysmak bez powodu 😉 Bardzo chętnie więc przystąpiliśmy do testów Canagan Biscuit Bakes. Trafiły się nam w udziale dwa smaki: Country Game i Salmon.

husky Jumbo próbuje przysmaku firmy Canagan

Zapoznajmy się na początku z opisem producenta oraz składami produktów:

COUNTRY GAME Biscuit Bakes

opakowanie smaczków Canagan Country Game Biscuit Bakes

Pieczone CIASTKA z KACZKĄ i DZICZYZNĄ  – Delikatna, zdrowa mieszanka brytyjskiej kaczki, dziczyzny, ciecierzycy, słodkich ziemniaków i ziół sprawia, że to bezzbożowe ciastko jest doskonałą naturalną nagrodą za dobre zachowanie oraz wspomaga profilaktykę przeciw kamieniowi nazębnemu dla zdrowych zębów i dziąseł. Dodaliśmy chondroitynę, glukozaminę i MSM, aby chronić stawy. Chrupiąca perfekcja jest ręcznie upieczona w węglowo-neutralnych piecach opalanych drewnem przez naszych wykwalifikowanych piekarzy.
Uzupełniająca karma dla psów podawana wraz z pełnym i zbilansowanym pokarmem.

Skład: Brytyjska kaczka (30%), cieciorka (25%), słodki ziemniak (21%), dziczyzna (10%), olej roślinny, siemię lniane, mieszane zioła, ekstrakt z jukki, pirofosforan tetrapotasu (5000 mg / kg), glukozamina (1000 mg / kg), MSM (1000 mg / kg), chondroityna (1000 mg / kg), diabelski pazur.

Składniki analityczne: Białko surowe 31,6%, Oleje i tłuszcze 12,5%, Włókna surowe 6,6%, Popiół surowy 11,5%, Omega 6 3,7%, Omega 3 0,83%

SALMON Biscuit Bakes

opakowanie smaczków Canagan Salmon Biscuit Bakes

Pieczone CIASTKA z ŁOSOSIEM – Delikatna, zdrowa mieszanka łososia, ciecierzycy, słodkich ziemniaków i ziół sprawia, że to bezzbożowe ciastko jest doskonałą naturalną nagrodą za dobre zachowanie oraz wspomaga profilaktykę przeciw kamieniowi nazębnemu dla zdrowych zębów i dziąseł. Dodaliśmy chondroitynę, glukozaminę i MSM, aby chronić stawy. Chrupiąca perfekcja jest ręcznie upieczona w węglowo-neutralnych piecach opalanych drewnem przez naszych wykwalifikowanych piekarzy.
Uzupełniająca karma dla psów podawana wraz z pełnym i zbilansowanym pokarmem.

Skład: Łosoś (min 40%), cieciorka (25%), słodki ziemniak (21%), olej roślinny, siemię lniane, mieszane zioła, ekstrakt z jukki, pirofosforan tetrapotasu (5000 mg / kg), glukozamina (1000 mg / kg), MSM ( 1000 mg / kg), chondroityna (1000 mg / kg), diabelski pazur.

Składniki analityczne: Białko surowe 32,5%, Oleje i tłuszcze 11,5%, Włókna surowe 5,8%, Popiół surowy 10,0%, Omega 6 3,6%, Omega 3 1,74%

Lista składników jest krótka, a to zawsze świadczyć może tylko na plus. Bardzo spodobało mi się, że w składzie nie ma zbóż. Dodatki w postaci chondroityny, glukozaminy i MSM to ekstra atuty. Tym bardziej dla psów sportowych, których stawy dodatkowo narażone są na obciążenia i kontuzje. Na układ ruchu wpływ ma również czarci pazur. Poza tym składnik ten bywa wykorzystywany we wspomaganiu leczenia i profilaktyki reumatyzmu, artretyzmu, w chorobach układu pokarmowego oraz autoimmunologicznego. Słynnych kwasów Omega 3 i 6 chyba nie trzeba przedstawiać 😉 Wspomnę tylko, że nie są produkowane przez organizmy zwierząt (człowieka też nie), więc należy podawać je wraz z pokarmem. Te nieocenione kwasy tłuszczowe znajdują się w olejach z siemienia lnianego.

opakowania smaczków Canagan oraz Jumbo i Łajka

Nasze testy rozpoczęły się niemal od razu po otrzymaniu przesyłki 🙂 No bo przecież jak tu czekać, gdy w pobliżu takie pyszności? 🙂 Tak, jak sądziłam dla Łajki i Jumbo oba rodzaje okazały się podobnie smakowite. Loki preferował łososia. Niestety zaraz po rozpoczęciu testów okazało się, że Lokisław ma podwyższone parametry trzustkowe, więc musiał przejść na ścisłą dietę. Cierpienie kolegi tylko ucieszyło pozostałą dwójkę, bo zostali głównymi testerami.

Ciastka miałam właściwie ciągle przy sobie. Zabierałam je na spacer po osiedlu, jak i na dalsze wypady. Jedno opakowanie wylądowało na stałe w pracy, bo moje psy nierzadko mi tam towarzyszą. Dzięki Biscuit Bakes odkryłam jedną z utajonych umiejęstności Jumbka. A było to tak… Robiłam zdjęcia samej Łajce. Chciałam, żeby ładnie pozowała, ale tego dnia jakby zapomniała komendy „zostań” (pewnie specjalnie, żeby bardziej się objeść). Jumbo zdegustowany brakiem uwagi (i brakiem nagród) zaczął chwalić się całym swoim wyuczonym repertuarem. I tak oto okazało się, że zna „turlaj się” 😀 Jakoś nigdy wcześniej nie wpadłam na to, żeby uczyć psy tej sztuczki, a okazała się taka fajna 🙂 Biedny Jumbo teraz dostaje chyba zawrotów głowy 😉

Wracając do meritum… W noszeniu ze sobą przysmaków Canagan bardzo pomagało opakowanie. Niezbyt duże i zamknięciem strunowym, więc tym samym bardzo praktyczne. Ciastka zmieściły się nawet do mojej nowej, niezbyt dużej torebki (tak, postanowiłam czasem zrezygnować z plecaka i nosić DAMSKĄ torebkę 😉 )

opakowanie smaczków Canagan mieści się w torebce

Psy bardzo chętnie podejmowały ciastka Biscuit Bakes. Mogliśmy ćwiczyć nowe rzeczy lub utrwalać stare. Nie zauważyłam żadnych problemów okołotrawiennych w czasie trwania testów. Same smaczki w kształcie uroczych serduszek są dość kruche, ale nie brudzące rąk i nie pozostawiające wyczuwalnego zapachu na skórze. Jako smaczki treningowe dla mniejszych ras mogą okazać się trochę za duże, ale dzięki swojej kruchości można łatwo podzielić je na mniejsze kawałki.

Moje psy co prawda problemów nie mają, ale myślę, że Biscuit Bakes mogą okazać się odpowiednie nawet dla psich alergików. Mają krótki, prosty i przejrzysty skład.

Bardzo cieszę się, że mieliśmy okazję i przyjemność przetestować Canagan Biscuit Bakes. Jest to produkt, do którego na pewno będę wracać 🙂 Zapraszam również do zajrzenia na stronę i facebooka Canagan oraz odwiedzin strony i fanpage sprawcy całego zamieszania, czyli Top for Dog 🙂

Pamiętajcie, że na Canagan i ich produkty będziecie mogli oddać głos w plebiscycie Top for Dog 2019 🙂

Polecamy 🙂

logo Top for Dog
logo Canagan