Gdy zobaczyłam wypchaną paczkę od Bozity, wypełnioną po brzegi puszkami, trochę się przeraziłam. Łajka jednak od początku wiedziała, że ogarnie sprawę. I tak było. Testy były pyszne, więc według Małpy skończyły się zdecydowanie za szybko!

Łajka na co dzień karmiona jest surowym mięsem, ale po przeczytaniu składu puszek Bozita, zdecydowałam się na ich wypróbowanie. Warto mieć jakąś alternatywę do mięsa, bo nie zawsze jest ono łatwe w obsłudze. Mam na myśli głównie wyjazdy, gdzie przez dłuższy czas nie ma dostępu do prądu. A zdarza się to nam kilka razy w roku, głównie podczas wyjazdów na zawody.

Nawet poza sezonem startowym, zapas puszek okazał się przydatny. W trakcie trwania testów zaplanowany mieliśmy kilkudniowy urlop, na który nie zabraliśmy za sobą psów. Zostały odwiezione do moich rodziców. I owszem, mogłyby tam być karmione mięsem, ale trudno jest wytłumaczyć dawkowanie, proporcje składników i suplementację. Poza tym, już raz tak zostawiliśmy Łajkę na tydzień i wróciła do nas z nadprogramowymi kilogramami (bo przecież TAK PATRZYŁA). Puszki natomiast są łatwe w obsłudze. Dwie rano i dwie wieczorem. Żadna filozofia.

Co prawda według zaleceń producenta, pies wielkości Łajki, powinien dostawać 1000 g, więc w przeliczeniu na puszki wyszłoby 5 sztuk dziennie. Zdecydowałam się pomniejszyć rację o 200 g, przewidując dodatkowo otrzymywane smaczki w ciągu dnia. No i to PATRZENIE, które tak działa na moich rodziców. Dawkowanie okazało się trafione, bo Małej Mendzie ani nie przybyło, ani nie ubyło kilogramów.

Na zalecane dawkowanie należy zawsze brać poprawkę. Dzienne porcje powinny być uzależnione od wielkości, wieku, poziomu aktywności i innych czynników. Wartość z tabelki można wziąć jako wyjściową i odpowiednio modyfikować. Karmę Bozita można traktować jako pełnowartościowy posiłek i całkowicie na niej oprzeć dietę, albo potraktować jako dodatek i uzupełnienie – wtedy naturalnie dawkowanie odpowiednio się zmniejsza.

Składniki:
Wołowina* (szwedzka, 31%), renifer* (szwedzki, 14%), kurczak* (szwedzki, 14%), minerały, błonnik buraczany*, drożdże*

* składnik naturalny

Dodatki dietetyczne:
Witamina A 4000j.m., witamina D3 400j.m., witamina E (octan all-rac-alfa-tokoferylu) 12mg, pięciowodny siarczan miedzi(II) 8mg; tlenek manganu(II)/tlenek manganu(III) 3mg; jednowodny siarczan cynku 34mg; bezwodny jodan wapnia 6mg

Skład analityczny:
Białko 9,5%, zawartość tłuszczu 6%, błonnik surowy 0,5%, popiół surowy (minerały) 2% (z czego wapń 0,30% i fosfor 0,25%), wilgotność 81%

Łajza bardzo ochoczo zajadała się mokrą karmą od Bozity. Nie jest co prawda z natury wybredna, ale bardzo oczekiwała posiłków. Podane mogły być w dowolnym miejscu i czasie a i tak szybko znikały. Do testów dostaliśmy puszki 200-gramowe, więc ich niewielkie gabaryty pozwalały zabierać je ze sobą na wielogodzinne wypady poza dom.

Konsystencja karmy to dość zbity gładki pasztet. Łatwy do nałożenia przy użyciu widelca lub łyżki. Puszki bezproblemowo otwierają się bez użycia żadnych dodatkowych narzędzi. Przechowywanie też nie jest problematyczne. U mnie po prostu stały na stosiku w kuchni, gdzie łatwo było po nie sięgnąć.

Miska turystyczna firmy Truelove oraz w środku puszka Bozita pasztet z reniferem
Zestaw na piknik: miska turystyczna Truelove (recenzja tutaj) + puszka z karmą Bozita 🙂

Pasztet z reniferem firmy Bozita okazał się tak smakowity, że nawet kot Bazyli nie pogardził (a wybredny to osobnik). Oczywiście koty są u nas na KOCIEJ diecie, ale akurat zdarzyło się tak, że Bazyliszek musiał przyjmować wyjątkowo niesmaczne lekarstwa. Ukryte w odrobinie pasztetu Bozity udało się je przemycić do kociej paszczy.

Pasztet z reniferem Bozita dostępny jest w puszkach 200 i 625 gram. Oczywiście wybrać można również inne smaki. Sklepy z produktami Bozita można znaleźć dzięki wyszukiwarce dostępnej na stronie. Można także szukać w sklepach internetowych.

Jestem bardzo zadowolona z testów. Myślę, że pasztet z reniferem Bozita zostanie produktem, po który będę jeszcze sięgać. Razem z Łajką POLECAMY!

Bozita pasztet z reniferem bierze udział w plebiscycie Top for Dog i będzie można oddać na niego swój głos 🙂

Łajka modli się do miski z pasztetem z reniferem Bozita

Produkt:
Bozita pasztet z reniferem

Strona:
www.bozita.pl

Facebook:
Bozita Polska

Logo Top for Dog 2019