Kolejny produkt, który przyszło nam testować w ramach plebiscytu Top for Dog to obroża z rączką firmy El Perro, a dokładnie model SAFE GRIP DOUBLE COLOR. Testami zajęli się panowie: Loki i Jumbo.

Do testów wybrałam chłopaków ze względu na ich gabaryty. Obroża Safe Grip jest dość duża i szeroka (4 cm). Najmniejszy obwód, jaki dostępny jest na stronie to 37 cm, więc Łajka odpadła w przedbiegach 🙂 Poza tym zarówno Loki jak i Jumbo to bardzo silne psy, więc solidnie wyglądający produkt z dodatkową rączką od razu zwrócił moją uwagę. Tak się złożyło, że obaj mają identyczny obwód szyi – 47 cm, więc załapali się na rozmiar 60 cm. Po rozmowie telefonicznej z Panią z El Perro, potwierdziłam rozmiar, ale co do koloru pozostawiłam sobie niespodziankę. Poprosiłam jedynie, żeby były w miarę „chłopięce” 🙂 Trafiły do nas obroże niebiesko-niebieska, którą przeznaczyłam dla Lokiego i fioletowo-pomarańczowa dla Jumbo. Jak nazwa modelu wskazuje (double color) obie były dwukolorowe. Składając zamówienie można samemu wybrać zestawienie kolorystyczne ze wzornika dostępnego na stronie.

Jak już pisałam, obroże od razu zwracają uwagę ze względu na solidność wykonania. Szerokie na 4 cm, uszyte z 3 warstw taśmy polipropylenowej, wielokrotnie nitowane. Dodatkowo masywne okucia. Również rączka jest spora i wygodna do złapania. Bałam się trochę, że szerokie obroże będą źle leżeć na puchatych huskich, ale po przymiarce od razu przekonałam się, że to tylko moje błędne wyobrażenie.

Już na pierwszym spacerze z Jumbo okazało się, że duża rączka, za którą jest łatwo i szybko złapać, jest bardzo przydatna. Nasz tymczasowicz miał spore problemy z mijaniem się z psami, zwłaszcza gdy był na smyczy. Pracowaliśmy nad tym, ale nie zawsze warunki i okoliczności pozwalały na swobodny trening. Nierzadko trzeba było chłopaka po prostu przytrzymać, żeby mijający nas ludzie i ich psy nie dostali zawału widząc rzucającego się Jumbka. Chwyt był bardzo wygodny i skutecznie unieruchamiał niespokojnego delikwenta.

Loki z kolei to wykorzystywacz każdej okazji do ucieczki, np. przez niedomknięte drzwi. Rączka przy obroży sprawdzała się zatem w sytuacjach, gdy w pośpiechu (lub z lenistwa) nie został odesłany na miejsce, a trzeba było załatwić coś z kimś w progu. Nie trzeba było już wymacywać zwykłej obroży ukrytej gdzieś w gęstwinie jego grzywy.

Poza powyższymi, bardzo praktycznymi zastosowaniami, obroże El Perro Safe Grip sprawdzały się po prostu w codziennym życiu. Nie oszczędzaliśmy ich podczas wypadów nad wodę ani w czasie intensywnych psich zabaw. Dobrze dobrane rozmiary, nawet w przypadku słynnych uciekinierów, jakimi są husky, uniemożliwiały wyślizgnięcie się i ucieczkę.

Nawet Łajka ocenia łatwą do złapania rączkę na piątkę. Mała Menda ma jedną z zabaw polegającą na łapaniu innych psów właśnie za obroże i przeciąganiu lub szarpaniu. Chłopaki mieli przerąbane 😉

Ważnym dla mnie aspektem w sprzętach wszelakich jest łatwość utrzymania ich w czystości. Bądźmy szczerzy – jestem po prostu leniwa. Szybko wypadają u nas z obiegu rzeczy, o które trzeba dbać w skomplikowany lub czasochłonny sposób.

Jakimś cudem obroże El Perro przez cały dotychczasowy czas użytkowania nie ubrudziły się BARDZO, ale koniecznie chciałam sprawdzić jak to będzie z ich czyszczeniem. Z racji wspomnianego lenistwa, wrzuciłam je do pralki, razem z psimi ręcznikami (żeby klamry za mocno się nie obijały) i ustawiłam delikatny krótki program z niską temperaturą (a myślę, że bez szwanku przeżyłyby cięższą próbę). Test zdany! Obroże czyste i nic im się nie stało – wyglądają prawie jak nowe. Na niebieskiej (jaśniejszej) można dopatrzeć się malutkich pozostałości po brudzie, ale pranie było naprawdę delikatne (albo Loki jest większym brudasem).

Podsumowując… Obroże Safe Grip El Perro to produkty, które z czystym sumieniem polecam. Jeśli macie silne duże psy, to naprawdę ułatwiają życie. Na pewno są praktyczne również w wielu sportach, gdzie przed startem trzeba psa przytrzymać. Dodatkowo dobrze wyglądają (duża gama kolorów do wyboru), są łatwe w czyszczeniu, no i chyba najważniejsze – bardzo wytrzymałe.

Loki i Jumbo polecają 🙂

Produkt:
Obroża z rączką – SAFE GRIP DOUBLE COLOR

Strona:
El Perro

Facebook:
El Perro – Main Producer from Poland

logo El Perro
logo top for dog