To już tradycja, że nie mogło nas zabraknąć na największej poznańskiej psiej imprezie – Kejtrówce. Tym razem zaszaleliśmy i obstawiliśmy aż dwa stoiska: fundacji Sfora Husky oraz klubu Wataha Północy.

Na szczęście dla nas, udało się dwa namioty postawić obok siebie (choć planowo było z goła inaczej). W innym przypadku trzeba by było dosłownie się rozdwoić. Powstał dzięki temu całkiem niezły północniakowo-zaprzęgowy zakątek 🙂 Sfora Husky wystawiała się prezentując fundację i zbierając środki na utrzymanie podopiecznych. Wataha Północy opowiadała o sportach i treningach z psami, prezentując sprzęt oraz robiąc pokaz kilku dyscyplin.

Zarówno w piękną słoneczną sobotę, jak i deszczową ponurą niedzielę nie można było narzekać na nudę. Przede wszystkim równolegle odbywały się zawody Latających Psów, które rokrocznie przyciągają ogrom zawodników i widzów. Były zajęcia z psiego fitnessu, dogfrisbee oraz różne wykłady. Można było zobaczyć pokazy psiego posłuszeństwa, psów ratowniczych oraz podziwiać niezwykle widowiskowe umiejętności psów pasterskich. Oczywiście był pokaz psich zaprzęgów 😉 Odwiedzić można było wiele ciekawych stoisk oraz uzyskać porady groomerskie i behawioralne.

Razem z Łajką miałyśmy okazję uczestniczyć w pokazach Watahy Północy. Zrobiłyśmy kilka rundek na hulajnodze. Łajka nie wykazała zrozumienia o co chodzi w tym jeżdżeniu po małym kółku, ale dała radę wytrwać do końca. Inni klubowicze zaprezentowali również canicross oraz bikejoring. Można było nawet spróbować sił własnych i swoich psów – chętni zaopatrzeni zostali w szelki i hulajnogi. Okazało się, że w niektórych naszych widzach drzemią ukryte talenty 🙂

W pierwszym dniu imprezy towarzyszyli mi Łajka i Viking. Drugiego dnia, ze względu na pogodę, postanowiłam, że zostaną w domu. Oboje spisali się elegancko i wykazali się dużą cierpliwością i spokojem. Miałam obawy, że dla Vikinga będzie to zbyt głęboka woda, ale chłopak dał radę. Widać, że dobrze się czuje gdy może być ze swoim stadkiem 🙂

Kejtrówkowy weekend był dla nas bardzo męczący, ale z pewnością pojawimy się na poznańskiej Cytadeli ponownie za rok!