Od jakiegoś czasu chodzi za mną temat „psiej szafy” i z pewnością za taki się w końcu zabiorę. Prawdopodobnie przy okazji stworzę recenzję lokusiowych szelek firmy Truelove, bo już trochę osób mnie o nie podpytuje. Jednak dziś sprawa wyposażenia trochę od innej strony;)

Co zabieracie ze sobą na spacer z psem? Psa, rzecz jasna;) no i smycz też się przydaje. Oryginalna nie będę jeśli powiem, że aparat, w końcu nie tylko ja prowadzę bloga;) Ale, że trochę gadżeciarą jestem, inny sprzęt też się czasem przydaje. Na szczęście fundusze każą choć trochę ograniczać zakupy, więc nie chodzę z plecakiem wyładowanym elektronicznymi zabawkami:) Jest jednak kilka rzeczy, które właściwie ciągle mam przy sobie:)

Aparat

fot. www.nikon.pl

Nikon D200 to mój stary zasłużony aparat, który często zdarza mi się zabrać na wspólne wypady z Lokim, a na wybiegi prawie zawsze. Mam go od 2008 roku i nadal spisuje się świetnie. Dysponuję do niego obiektywami: Nikkor AF-S 50mm f/1.4G oraz Nikkor AF-S DX 18-200 mm f/3.5-5.6G IF-ED VR. Ten drugi (mój faworyt, bo bardziej uniwersalny) niestety od dłuższego czasu w serwisie, bo cięgle brakuje jakiejś części, więc na razie wyłączony z użytku… czego bardzo żałuję.

Cały zestaw przeszedł ze mną już wiele. Sprawdził się w wielu sytuacjach, takich jak koncerty, górskie wędrówki, wydarzenia sportowe, imprezy oraz amatorskie sesje.

Choć powolutku zbiera mi się na wymianę na jakiś świeższy sprzęt, to naprawdę sobie ten aparat chwalę i mam nadzieję, że jeszcze mi posłuży:)

Kamerka

fot. www.gohero.pl

Często korzystam ze sportowej kamerki GoPro Hero (CHDHA-301). Jest to pierwsza wersja. Kupując ją nie potrzebowałam lepszej, gdyż głównym zastosowaniem miało być rejestrowanie jazdy autem i motocyklem (6 maja – dziś Dzień Motocyklistki, więc przy okazji najlepszego wszystkim!). Często zabieram ją ze sobą na biegi lub rower, bo jest zdecydowanie bardziej poręczna niż ciężka lustrzanka. Do tego wodoodporna i bardzo wytrzymała, więc na nieprzewidywalnych wyprawach z psem jak najbardziej się sprawdza.

Poza filmowaniem, bardzo często korzystam z funkcji zdjęć seryjnych (zdjęcie co 1 sekundę lub 10 szybkich zdjęć w serii), co bardzo przydaje się do fotografowania psów w ruchu, aby złapać ten jedyny wyjątkowy moment:)

Telefon

fot. www.samsung.com

Nie posiadam jakiegoś super-hiper-ekstra telefonu. Mój model to Samsung Galaxy Core Prime, wybrany głównie ze względu na gabaryt (nie chciałam, aby był za duży) oraz na w miarę długo trzymającą baterię. Wystarcza mi, przy moim użytkowaniu, na prawie całą dobę, więc i tak w nadmiarze:)Poza dzwonieniem;) telefon wykorzystuję do robienia zdjęć, gdy nie mam przy sobie innego aparatu oraz mam na nim zainstalowanych kilka przydatnych aplikacji.

Endomondo

To pierwsza z aplikacji, których używam. Jest dość powszechnie znana, więc nie będę się rozpisywać jak działa. Moje ulubione dyscypliny to canicross, bieganie i rower. Kolekcjonuję też wszelkie inne treningi, bo takie „zbieractwo” motywująco na mnie działa:)

Strona aplikacji: www.endomondo.com
Endomondo do pobrania

DingDog

Zaraz po zainstalowaniu tej apki, bardzo się na nią napaliłam, bo to taka typowa przeznaczona dla psiarzy:) Niestety teraz dość często zapominam, że ją w ogóle mam, a szkoda, bo jest całkiem fajna i ma spory potencjał. Jej największym minusem jest to, że nadal ma dość mało użytkowników (przynajmniej w mojej okolicy), więc korzystanie z niej trochę traci sens.Można w niej utworzyć profil swój i swojego psa, rejestrować spacery, trasy oraz śledzić swoich znajomych i innych użytkowników. Można by było wykorzystać ją do umawiania się na wspólne spacery, ale właśnie do tego potrzeba więcej zarejestrowanych ludzi.

Strona aplikacji: www.dingdog.pl
DingDog na Androida oraz na iPhone

Komputer

Oczywiście nie zabieram go ze sobą na żaden spacer;) Służy do wszelakiej postprodukcji. Montuję na nim filmiki, obrabiam zdjęcia i czasem analizuję trasy ze spacerów i biegów. Programy, z których w tych celach korzystam to głównie Adobe Photoshop, Final Cut Pro i Motion. Przydatne okazują się też czasem możliwości Youtuba, na którym również można dokonać prostego montażu filmów.

A Wy co ze sobą targacie?:)