Spotkania grupy PÓŁNOCNIAKI POZNANIAKI to już tradycja, a że tradycja bardzo dobra może świadczyć to, że dziś spotkaliśmy się po raz trzynasty.

Tym razem wybór padł na wybieg na Ratajach, dokładnie przy ul. Piaśnickiej. Dla mnie i Lokiego była to pierwsza wizyta tam. Miejsce na pierwszy rzut oka sprawiło wrażenie dość małego, zwłaszcza w porównaniu do innych wybiegów, na których bywaliśmy. Jednak wielkość nie jest najważniejsza;) Pierwsza wielką zaletą tego wybiegu to śluza. Kolejne to ogrodzenie w bardzo dobrym stanie oraz ogólny porządek. Starodrzew na terenie wybiegu też na plus, zwłaszcza dla Lokiego, który lubi spędzać czas na dokładnym obwąchiwaniu wszystkiego:) Co prawda nie korzystaliśmy, ale dla strudzonych stoi również ławeczka. Z miejsca spotkania jesteśmy więc zadowoleni:)

A co do przebiegu… Niestety nie obyło się bez konfliktów, co raczej jest normalne przy większej ilości psów w jednym (ograniczonym przestrzennie) miejscu. Korzystając z psich wybiegów należy założyć możliwość wystąpienia spornych sytuacji i zwracać baczną uwagę na zachowanie swoich podopiecznych. Tym razem skończyło się niestety na wizycie u weterynarza jednego z przybyłych hasiorów. Mimo zakrwawionego ucha, mam nadzieję, że nie stało się nic poważnego i poszkodowany szybko wróci do zdrowia! Czekamy na wieści od opiekunów:)

Zrobiło się dość poważnie, a moim zamiarem nie było straszenie naszymi spotkaniami. Wręcz przeciwnie! Po Lokim widzę, że możliwość kontaktu z innymi psami dobrze na niego wpływa. Co prawda nadal ma tendencje do „wyrywania rąk”, gdy mijamy się z innym psem na spacerze, ale z biegiem czasu jest coraz lepiej i udaje się takie przypadkowe spotkania-mijanki przeprowadzać w miarę cywilizowany sposób;) Poza tym fajnie jest mieć psich kumpli:) Zachęcam jedynie do obserwacji swoich pupili i nie robienia niczego na siłę – w końcu każdy jest inny:)

Wracając do tematu…;) Ocena wybiegu przy ulicy Piaśnickiej jak najbardziej pozytywna. Z pewnością jeszcze tam wpadniemy:)

Kolejne spotkanie, tradycyjnie w następną niedzielę o godzinie 12:30. Jak zwykle miejsce zostanie wkrótce ustalone (wszystkie informacje na grupie PÓŁNOCNIAKI POZNANIAKI). Mimo, że z założenia to spotkania głównie psów ras północnych, to mile widziani są wszyscy, więc Poznań, okolice i przyjezdni – zapraszamy:)