O nas

Mówi się, że husky to nie pies. Husky to stan umysłu. Całkowicie się z tym zgadzam:) Gdy około 15 lat temu w rodzinnym domu pojawił się Forest, zakochałam się w północniakach. Obecnie stałą ekipę Husky Love tworzą Loki, 4-letni siberian husky oraz Łajka, 2-letenia suczka, miks husky i border collie.

Loki został adoptowany w maju 2016 roku. Okazał się losem wygranym na loterii, bo mimo, że adopciak to rodowodowy! Wcześniejsze losy zostały oczywiście poznane przez przypadek:) Loki choruje na padaczkę, co nie utrudnia mu wieść normalnego życia. Wykluczyło go jedynie z profesjonalnego uprawiania sportu. Doskonale jednak sprawdza się jako kompan amatorskich biegów i wędrówek.

Łajka została adoptowana w grudniu 2017 roku. Jest psem o nieskończonych pokładach energii. Wspólnie należymy do klubu Wataha Północy, gdzie trenujemy canicross, bikejoring i inne sporty zaprzęgowe. Mamy już na koncie kilka startów w zawodach. Specyficzny miks ras czyni z Łajki psa bardzo uniwersalnego. Poza mushingiem zajmujemy się obedience i sztuczkowaniem. W życiu codziennym Łajka to po prostu to córeczka mamusi;)

Jako, że dwa psy to za mało, ale rozsądek ciągle przypomina o marnych warunkach na powiększenie stada, to spełniam się jako wolontariusz w fundacji Sfora Husky. Doprowadziło mnie to do zostania domem tymczasowym. Ekipa więc najczęściej jest powiększona o kolejne futro. Aktualnie jest to Jumbo, 4-letni husky, który przygotowuje się do adopcji i uczy się u nas, że człowiek może być całkiem fajny:)